تهیه ۲ تن علوفه توسط دندانپزشکان شیرازی برای حیوانات پارک ملی بمو
 
 

رئیس پارک ملی بمو با بیان اینکه با قراردادن بسته‌های علوفه در سطح منطقه غذای کافی برای حیوانات تامین شده است، گفت: برای ماندن این حیوانات و خارج نشدن آنان از منطقه، مقدار معینی علوفه تهیه شده که در نقاط مختلف پارک قرار گرفته است .

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایلنا، «علی آرندی» رئیس پارک ملی بمو از تلاش شبانه روزی محیط بانان جهت بستن تمامی خروجی های منطقه حفاظت شده بمو خبر داد و تصریح کرد: با زیر نظر گرفتن مناطق حساس بمو و پالایش دقیق توسط محیط بانان حتی یک آهو نیز از منطقه حفاظت شده خارج نشد.

وی افزود: سردی هوا و بارش برف در منطقه حفاظت شده پارک ملی بمو از یکسو و جستجو برای بدست آوردن غذا از سویی دیگر باعث خروج احتمالی برخی حیوانات منطقه بمو و نزدیک شدن آنان به مناطق مسکونی را به دنبال خواهد داشت.

آرندی در بخش دیگری از سخنان خود از تهیه ۲ تن علوفه توسط گروهی از دندان پزشکان شیراز برای این حیوانات نیز خبر داد و افزود: کروهی از دندان پزشکان دوست دار طبیعت که نسبت به این موضوع نگران بودند با حضور در منطقه بیش از ۲ تن علوفه خریداری کردند و در نقاط مشخص شده برای مصرف حیوانات قرار دادند.

رئیس منطقه حفاظت شده بمو در بخش پایانی سخنان خود از وجود بیش از ۳۰۰۰ آهو، میش، قوچ و ... در منطقه حفاظت شده بمو با مساحتی نزدیک به ۴۸ هتکار خبر داد.