رئیس سازمان دامپزشکی در کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون:
اصلاح دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های سازمان دامپزشکی در دستور کار قرار گرفت

حکیم مهر: دستورالعمل‌ها و بخش نامه‌های سازمان دامپزشکی و همچنین تعامل بهره گیری از توان و ظرفیت‌های بخش تعاون و این سازمان اصلاح می‌شوند.

به گزارش حکیم مهر به نقل از اتاق تعاون ایران، «دکتر علیرضا رفیعی پور» رئیس سازمان دامپزشکی با حضور در کمیسیون کشاورزی و صنایع غذایی اتاق تعاون با ظرفیت‌های بخش تعاون در حوزه کشاورزی آشنا و برگزاری جلسات فصلی را در دستور کار قرار داد.

در این نشست که با هدف طرح چالش‌های فعالان بخش در حوزه کشاورزی برگزار شد، اصلاح دستورالعمل ناظرین بهداشتی و گسترش همکاری با سازمان دامپزشکی در بخش صنایع غذایی طیور و دام پیشنهاد شد.

به گفته رئیس کمیسیون کشاورزی و صنایع غذایی اتاق تعاون ایران، اصلاح دستورالعمل‌ها و بخش نامه‌های سازمان دامپزشکی و همچنین تعامل بهره گیری از توان و ظرفیت‌های بخش تعاون و این سازمان محور اصلی این نشست بود.

رفیعی پور ابراز کرد: بیش از ۶ هزار و ۸۰۰ دستورالعمل و بخشنامه از سوی این سازمان صادر شده که بازنگری و اصلاح دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های مزاحم و مغایر در دستور کار کمیته‌ای با همین عنوان در سازمان دامپزشکی در دستور کار قرار گرفته است.

وی در بخش دیگری از این نشست برگزاری نشست‌های فصلی با کمیسیون کشاورزی و بهره گیری از مشورت‌های اتحادیه‌ها و اعضای کمیسیون برای صدور بخش نامه‌ها و دستورالعمل‌ها را عنوان کرد.

رفیعی پور همچنین به ارسال دستورالعمل‌ها به اتاق تعاون اشاره کرد و گفت: از این پس دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌ها برای اتاق تعاون نیز ارسال می‌شود و از اتحادیه‌ها با رعایت حفظ امنیت زیستی و غذایی برای صدور بخشنامه‌های جدید مشورت گرفته خواهد شد.

گسترش فعالیت پرورش شتر، عدم نیاز به ناظرین بهداشت برای واردات گوشت از کشور‌های برزیل، اروپا، نیوزلند، استرالیا بعد از امضای توافق بهداشتی با سازمان‌های متناظر دامپزشکی این کشورها، صدور محصولات شیلاتی به کشور چین و نهایی شدن صدور آلایش‌های دام، طیور به کشور چین و هویت گذاری دام از دیگر مباحث این نشست بود.