حضور مسئولان فنی دامپزشک در مراکز آبزی‌پروری کاملاً قانونی است/ تقدیر از ۱۲ مسئول فنی بهداشتی استان کردستان (+تصاویر)
 
 

مدیرکل دامپزشکی استان کردستان در جلسه هم اندیشی مسئولان فنی بهداشتی دامپزشکی کردستان با انتقاد شدید از برخی اظهار نظر افراد ناآگاه در مورد ماهیت حضور مسولان فنی در واحدهای تولیدی، گفت: پیام خروجی این جلسه، حمایت قاطعانه مدیریت اداره کل دامپزشکی کردستان از مسولان فنی بهداشتی است.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کردستان، «دکتر مجتبی ورمقانی» در دیدار صبح روز گذشته با تعداد کثیری از مسئولان فنی بهداشتی گفت: جلسه امروز به پاس قدردانی از زحمات شبانه روزی مسئولان فنی بهداشتی مستقر در واحدهای تولیدی تحت نظارت اداره کل برگزار شده و مدیرکل دامپزشکی وظیفه می داند از زحمات این عزیزان که نقش مهمی در ارتقا سطح بهداشت و سلامت جامعه دارند، تشکر و قدردانی نماید.

وی افزود: در سال ۹۵ و در ابتدای استقرار تیم مدیریتی جدید در اداره کل، بسیاری از واحدهای تولیدی تحت نظارت در استان فاقد مسئول فنی بودند، به طوری که برخی واحدها سالها بدون مسئول فنی نسبت به تولید محصول اقدام می کردند که این مدیریت با تلاش شبانه روزی و علی رغم تمام سختی ها و فشارها، به حمدالله از سال ۹۵ تاکنون اکثریت واحدهای تولیدی دارای پروانه بهداشتی و نیز مسئول فنی هستند و با واحدهایی که قانون را رعایت نکنند برخورد کرده و خواهیم کرد.

ورمقانی در ادامه گفت: کارفرمایان استان کردستان در واحدهای تولیدی تحت نظارت، شریف، قانون پذیر و همراه هستند.

وی افزود: همانطور که رییس محترم سازمان دامپزشکی کشور اعلام فرمودند، نقش مسولان فنی در مزارع تکثیر و پرورش آبزیان یک نقش مهم و برجسته بوده و حضور این عزیزان در این واحدها کاملا قانونی بوده ولی متاسفانه عده از روی ناآگاهی سعی در تشویق اذهان عمومی دارند.

ورمقانی تصریح کرد: مدیرکل دامپزشکی کردستان در سه سال اخیر مرتباً با مسئولان فنی در بازدیدهای سرزده دیدار و یا در جریان مشکلات آنان از طریق فضای مجازی قرار گرفته است و بارها بصورت خصوصی با این عزیزان و نیز کارفرمایان جلسه برای حل مشکلات برگزار کرده است.

مدیرکل دامپزشکی استان کردستان خاطرنشان کرد: پیام خروجی این جلسه حمایت قاطعانه مدیریت اداره کل از مسئولان فنی بهداشتی و انتقاد از اظهار نظر و حرکات اخیر عده ای در خصوص مسئولان فنی مراکز تکثیر و پرورش آبزیان است.

در این جلسه تعدادی از مسئولان فنی و نیز رییس انجمن صنفی مسئولان فنی بهداشتی به بیان مشکلات خود پرداختند.

در انتهای این دیدار از مسئولان فنی مستقر در مراکز تکثیر  و پرورش آبزیان استان و نیز  ۷ نفر از مسئولان فنی بهداشتی که بر اساس نظر شورای فنی اداره کل، نمونه شناخته شده اند با اهدا لوح و هدایای تقدیر به عمل امد.

اسامی مسئولان فنی بهداشتی که صبح امروز و در مراسمی با حضور مدیرکل دامپزشکی مورد تقدیر قرار گرفتند، عبارتند از:

 1. دکتر غلامرضا اردلان، مسئول فنی بهداشتی مجتمع ایمان طیور

 2. دکتر ارسلان جمشیدی، مسئول فنی مرغ مادر واروک

 3. دکتر شاهین محمدی، کشتارگاه طیور سنندج

 4. دکتر سینا عباس زاده، کشتارگاه دام سنندج

 5. بهاالدین حسین زاده، سردخانه نگهداری سقز مقدم

 6. حسن محمدی، میدان دام قروه

 7. شهاب امینی، زردانه گستر غرب

 8. دکتر نیما نریمانی، مرکز تکثیر و پرورش ماهی دیوزناو

 9. دکتر فرهاد یوسفی، مرکز تکثیر و پرورش ماهی پالنگان

 10. دکتر هوشمند حاجی خسروی، مرکز تکثیر وحدت

 11. دکتر سامان حیدری، مسئول فنی بهداشتی گاوداری هزار راسی روزچنگ

12. دکتر کامروز کابلی، رئیس انجمن صنفی ناظران بهداشتی