۸ واحد درمانی دامپزشکی متخلف در تهران پلمپ شدند/ کشف شرکت غیرمجاز پخش داروهای دامپزشکی در فضای مجازی

کارشناسان واحد دارو و درمان اداره دامپزشکی پایتخت طی بازرسی وممیزی واحد های تحت نظارت خود در یک ماه گذشته پرونده تخلف بیش از ده واحد درمانی را به مراجع قضایی ارسال ،که از این تعداد ۳ واحد درمانی مجاز متخلف، یک واحد پت شاپ و ۳ واحد درمانی غیر مجاز پلمپ شدند.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی اداره دامپزشکی شهر تهران، «دکتر مجید محمدیان» رئیس اداره دامپزشکی تهران با اعلام این خبر افزود؛ کارشناسان واحد دارو و درمان اداره دامپزشکی پایتخت طی بازرسی و ممیزی واحد های تحت نظارت خود در یک ماه گذشته پرونده تخلف بیش از ده واحد درمانی را به مراجع قضایی ارسال، که از این تعداد ۳ واحد درمانی مجاز متخلف، یک واحد پت شاپ و ۳ واحد درمانی غیر مجاز پلمپ شدند.

همچنین با همکاری پلیس فتای پایتخت یک شرکت پخش داروی دامی که در فضای مجازی اقدام به عرضه انواع داروهای غیر مجاز و مجاز می نمود، کشف و از فعالیت آن جلوگیری شد.

وی در ادامه با بیان اینکه کارشناسان واحد دارو و درمان این اداره بصورت شبانه روزی و حتی در ایام تعطیل اقدام به بازرسی از واحد های تحت نظارت خود میکنند، به این نکته اشاره کردند که انجام هرگونه فعالیت مرتبط با درمان در بخش دامپزشکی مستلزم اخذ پروانه های مربوطه از اداره دارو ودرمان اداره دامپزشکی می باشد و با هرگونه فعالیت خارج از چارچوب و یا اقدام به توزیع دارو و درمان غیر مجاز به شدت برخورد خواهد شد.

دکتر محمدیان در پایان ضمن تشکر از همکاری پلیس فتای پایتخت و همچنین دادستان دادسرای جرائم پزشکی تهران، از کلیه شهروندان در خواست کرد در صورت هرگونه شکایت و یا درخواست مشاوره در خصوص واحدهای درمانی پایتخت با شماره تلفن ۶۶۹۱۷۱۶۸، واحد دارو و درمان اداره دامپزشکی شهر تهران تماس بگیرند.