«انصاف نیوز» مدعی شد:
بازداشت فرزند معاون وزیر جهاد کشاورزی و فرزند رئیس یکی از سازمان‌های تابعه‌ی این وزارتخانه/ احتمال تغییر وزیر کشاورزی با استعفا یا برکناری (+خبر تکمیلی)
 

حکیم مهر: «انصاف نیوز» مدعی شد:

خبر بازداشت یکی از مدیران ارشد وزارت جهاد کشاورزی را روز ۱۴ مهرماه انصاف نیوز منتشر کرد، خبری که غروب آن روز تکمیل شد: «حمید ورناصری، مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام بازداشت شد». روز یکشنبه نیز خبر بازداشت خلیل آقایی، رییس سازمان جنگل‌ها منتشر شد .

در خبر اواسط مهرماه آمده بود: «همزمان حداقل فرزند یکی دیگر از مدیران ارشد این وزارتخانه و یکی از نزدیکان او که شرکتی خصوصی دارند نیز بازداشت شده‌اند.»

خبرنگار انصاف نیوز حالا گزارش می‌دهد که علاوه بر آنها، فرزند یکی دیگر از معاونان وزیر و فرزند رییس یکی از سازمان‌های تابعه‌ی وزارتخانه نیز بازداشت شده‌اند .

این بازداشت‌ها که در ارتباط با اتهام فساد و زد و بندهای مالی بوده است، احتمالا به بازداشت یکی از معاونان منجر شود که فرزند و یکی دیگر از نزدیکان او در بازداشت به‌سر می‌برند .

نگرانی از وضعیت اتهامات مالی در وزارت جهاد کشاورزی در مدت اخیر بالا گرفته و حتی احتمال کناره‌گیری با برکناری محمود حجتی از کرسی وزارت و جایگزینی حسین شیرزاد می‌رود .

حسین شیرزاد در حال حاضر مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران و دبیر هیات عالی نظارت بر اصناف کشاورزی ایران است .

خبر تکمیلی: اطلاعیه روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی با صدور اطلاعیه ای ادعای برخی رسانه ها مبنی بر استعفای وزیر جهاد کشاورزی را تکذیب کرد.

به گزارش حکیم مهر، متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

«در پی انتشار ادعای استعفای وزیر جهاد کشاورزی در برخی رسانه ها، به آگاهی می رساند، مهندس محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در حال حاضر مشغول پیگیری و مدیریت مسائل بخش کشاورزی است و هرگونه خبر استعفای ایشان قویا تکذیب می گردد.

وزیر جهاد کشاورزی به منظور بازدید و افتتاح پروژه های بخش کشاورزی و دیدار و گفتگو با بهره برداران این بخش به همراه جمعی از مدیران ارشد این وزارت روز چهارشنبه هشتم آبان ماه به استان فارس سفر خواهد کرد.»