انتصاب «دکتر فرهاد منصوری» به عنوان رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان تایباد

مدیرکل دامپزشکی خراسان رضوی گفت: تایباد با تولید سالانه افزون بر هشت میلیون تن انواع فرآورده‌های خام دامی، ۱۰ درصد فرآورده‌های خام دامی کشور را تامین می‌کند.

به گزارش حکیم مهر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، «دکتر احمد شریعتی» مدیرکل دامپزشکی خراسان رضوی در مراسم تودیع و معارفه رئیس شبکه دامپزشکی تایباد گفت: با توجه به اینکه خراسان رضوی یکی از استان‌های موفق در تولید مرغ تخم گذار و تخم مرغ است، امسال هیچ کانون ابتلا به بیماری فوق حاد پرندگان در آن شناسایی نشده است.

او با بیان اینکه از ابتدای امسال تا پایان شهریور ماه بیش از ۷۰ هزار تن تخم مرغ در واحد‌های صنعتی استان تولید شده است، تصریح کرد: پارسال بیش از ۸۰ میلیون قطعه طیور در ۱۵ واحد صنعتی کشتار و به بازار عرضه گردید.

مدیرکل دامپزشکی خراسان رضوی گفت: درحال حاضر انواع فرآورده‌های خام دامی استان به ۵۰ کشور آسیایی اروپایی و برخی از کشور‌های آمریکایی صادرات و از ۲۸ کشور واردات داریم.

شریعتی افزود: در اجرای طرح پیشگیری از بیماری‌های مشترک بین انسان و دام در سه سال پیش هیچ گونه تلفات انسانی در این حوزه در  خراسان رضوی مشاهده نشده و در موارد مشکوک هم به صورت جدی مبارزه شده است.

  ۸۵ درصد جمعیت تایباد در حوزه کشاورزی و دامپروری اشتغال دارند

«محسن سیاح» فرماندار تایباد نیز با بیان اینکه نیروی انتظامی و مرزبانی با تمام توان از ورود دام زنده قاچاق به داخل کشور جلوگیری می‌کند، گفت: با توجه به نیاز داخل برای تامین گوشت باید مبادی غیر رسمی نیز برای ممانعت از قاچاق دام کنترل شود.

او ادامه داد: با توجه به اینکه ۸۵ درصد جمعیت تایباد در حوزه کشاورزی و دامپروری اشتغال دارند حمایت از دامداران و کشاورزان این منطقه نقش سازنده‌ای در تامین اقلام مورد نیاز بازار استان در حوزه فرآورده‌های دام دارد.

در این مراسم از زحمات «محمد علی کامل» تقدیر و «فرهاد منصوری» به عنوان رئیس جدید شبکه دامپزشکی تایباد منصوب شد.