رئیس سازمان نظام دامپزشکی استان تهران:
ضرورت همکاری بین‌بخشی میان نظام و اداره کل دامپزشکی استان تهران/ کارکنان اداره‌کل، نظام استان را خانه‌ی خود بدانند (+تصاویر)


حکیم مهر: جلسه شورای برنامه‌ریزی اداره کل دامپزشکی استان تهران برگزار شد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان تهران، جلسه شورای برنامه ریزی اداره کل با حضور مدیرکل دامپزشکی استان تهران «دکتر واعظی»، «دکتر سلامتی» رئیس سازمان نظام دامپزشکی استان تهران و روسای ادارات ستادی و شهرستانی درمورخ 12/6/98 درمحل سالن جلسات اداره کل برگزارشد. 

دراین جلسه در ابتدا مدیرکل دامپزشکی استان تهران ضمن عرض خیر مقدم و تسلیت به مناسبت ایام شهادت سالارشهیدان امام حسین(ع) گفت: مطابق قانون ماده 5 نظام جامع دامپروری کشور بایستی واگذاری صدور پروانه فعالیت صنعتی و نیمه صنعتی به نظام دامپزشکی کشور واگذار شود.

دکتر واعظی افزود: این طرح می تواند سبب ارتقاء سطح نظارت و ارزیابی، توانمندی بخش غیر دولتی و ارتقاء سطح بهره‌وری و اشتغال زایی شود.

در ادامه رئیس سازمان نظام دامپزشکی استان تهران گفت: تعامل و همکاری بین بخشی میان نظام استان و اداره کل در راستای همکاری بیشتر در آینده خصوصا ماده 2 قانون افزایش بهره‌وری بخش کشاورزی و دامپروری و ماده 5 قانون نظام جامع دامپروری لازم و ضروری است .

دکتر سلامتی با اشاره به حضور افراد توانمند و با تجربه در بخش خصوصی و ضرورت استفاده از آنها در چارچوب قانونی اذعان کرد: علاوه بر بحث نظارت بر صدور و تمدید پروانه ها، همچنان سیاست‌های بهداشتی بر عهده اداره کل دامپزشکی می باشد. 

این مقام مسئول درپایان گفت: انتظار داریم روسا و پرسنل ادارات کل دامپزشکی، نظام استان را خانه خود بدانند و این ارتباط مستقیم و بدون واسطه سبب ارتقاء سطح بهداشت عمومی جامعه شود.

سپس «دکتر روستا» رئیس اداره نظارت بر بیماریهای طیور گزارشی از اقدامات انجام شده در خصوص کنترل بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان ارائه کردند.

در ادامه «دکتر امینی فضل» رئیس  اداره نظارت بر بهداشت عمومی گزارشی از روند ساماندهی مراکز تبدیل ضایعات ارائه کرد.

در پایان «دکتر یوسفی» مسئول GIS اداره کل در خصوص روند انجام ثبت فرایندهای GIS گفت: بکارگیری سامانه اطلاعات جغرافیایی GIS باعث شده تا علاوه بر سرعت تبادل اطلاعات و بروز شدن گزارشات، حجم عظیمی از مکاتبات اداری نیز از چرخه اداری حذف شود که این مهم نقشی تاثیرگذار در اصلاح الگوی مصرف نیز دارد.