دیدار رییس سازمان دامپزشکی ایران و مالزی در اجلاس منطقه‌ای oie:
موافقت نهایی کشور مالزی برای واردات محصولات لبنی ایران/ گامی بزرگ در توسعه صادرات


حکیم مهر: رییس سازمان دامپزشکی ایران گفت: موافقت مالزی برای واردات محصولات لبنی ایران گام بزرگی در توسعه صادرات می باشد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی، در دیدار رییس سازمان دامپزشکی ایران و مالزی راههای توسعه همکاریهای دو طرف مورد بررسی قرار گرفت.

«دکتر رفیعی پور» در این دیدار اعلام نمود ایران آمادگی لازم برای انعقاد توافق نامه با مالزی را در حوزه های بهداشت دام، دامپزشکی، دارو، واکسن و نهاده های دامی دارا می باشد.

وی از موافقت نهایی کشور مالزی برای واردات محصولات لبنی ایران قدردانی نموده و اعلام داشت ایران آمادگی استفاده از تکنولوژیهای توسعه یافته در زمینه واکسنهای دام و طیور از مالزی را دارد.

رییس دامپزشکی مالزی نیز اعلام نمود در بازرسیهای انجام شده توسط تیم کارشناسی مالزی از ایران زیر ساختهای بهداشتی ایران مطلوب ارزیابی شده و بر این اساس مجوز واردات محصولات لبنی از ایران صادر شد.

وی گفت هنوز راههای زیاد دیگری بین دو کشور برای توسعه همکاریها وجود دارد، قرار شد توافقنامه توسعه همکاریها بین دو کشور تدوین و نهایی گردد.

لازم به ذکر است ایران کرسی دبیر کلی و مالزی کرسی نایب رییسی منطقه آسیا و اقیانوسیه را دارا می باشند و این دیدار در حاشیه اجلاس منطقه ای oie در ژاپن برگزار گردید.