مدیرکل دامپزشکی استان سمنان:
۷۰ درصد کارکنان دامپزشکی دچار بیماری تب مالت می‌شوند/ ضرورت طبقه‌بندی دامپزشکی در شمار مشاغل سخت و زیان‌آور
 

حکیم مهر: مدیرکل دامپزشکی استان سمنان گفت: ۷۰ درصد همکاران ما معمولاً دچار بیماری تب مالت که به بیماری هزارچهره مشهور است، می‌شوند.

به گزارش حکیم مهر به نقل از اداره کل دامپزشکی استان سمنان، «دکتر حمیدرضا حسینی» از کار در این سازمان به‌عنوان یک کار سخت نام برد و گفت: همکاران ما به دلیل قرار داشتن در خط مقدم مقابله با بیماری‌ها همواره در معرض آسیب و بیماری هستند؛ با این همه متأسفانه کار در این دستگاه در شمار مشاغل سخت و زیان‌آور طبقه‌بندی نشده است که جا دارد مسئولان توجه ویژه‌ای به این مهم داشته باشند.

وی با بیان اینکه ۷۰ درصد همکاران ما معمولاً دچار بیماری تب مالت می‌شوند، خاطرنشان کرد: آسیب‌های ناشی از ابتلا به بیماری تب مالت که به بیماری هزارچهره مشهور است، گاه تا پایان عمر با بیمار می‌ماند.

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان با بیان اینکه بسیاری از دامپزشکان در دوران کهولت سن با مشکلاتی روبه‌رو می‌شوند، افزود: کافی است که همکاران حین کار آلوده یک ترشح دام آلوده شوند و این ترشح به شدت جذب و فرد را بیمار می‌کند.

حسینی در ادامه بیان کرد: صادرات آلایش غیرخوراکی دام‌ها عمدتاً به کشورهای شرق دور، چین و برخی کشورهای اروپایی صادر می‌شود.