نشست مشترک معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد و سازمان نظام دامپزشکی:
دانشگاه آزاد اسلامی در الحاق آموزش دامپزشکی و پزشکی پیش‌قدم شد/ آموزش دامپزشکی به معاونت علوم پزشکی این دانشگاه واگذار شد
 

حکیم مهر: گروه بورد دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی با همکاری سازمان نظام دامپزشکی ج.ا.ا و گروه تخصصی دامپزشکی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تشکیل خواهد شد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان نظام دامپزشکی ج.ا.ا، در پی واگذاری امور آموزشی و پژوهشی دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی به معاونت علوم پزشکی جلسه‌ای با حضور «دکتر صفری» رئیس سازمان نظام دامپزشکی، «دکتر پیغمبری» رئیس گروه تخصصی دامپزشکی وزارت عتف و «دکتر محسن نفر» معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی به میزبانی معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد برگزار شد.

بر اساس این گزارش در این نشست مقرر شد؛ همکاری‌های بیشتری برای پیشرفت و توسعه کمی و کیفی آموزش دامپزشکی در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی انجام پذیرد.

همچنین در این نشست که «فرهاد ادهمی»، مدیرکل دفتر توسعه آموزش علوم پزشکی و امور دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی، «مهندس رستگارزاده» مدیر توسعه منابع سلامت دانشگاه آزاد اسلامی، «دکتر مهدی مرجانی»، رئیس گروه و شورای برنامه‌ریزی آموزشی و درسی دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، «دکتر مهدی سخا» و «دکتر سیدمهدی قمصری» از اعضای شورای برنامه‌ریزی آموزشی و درسی دانشگاه آزاد اسلامی از دیگر حاضرین آن بودند، مقرر شد؛ در خصوص مدیریت پذیرش دانشجو در مقاطع دکترای عمومی و تخصصی دامپزشکی همکاری‌های بیشتری انجام شود.

این گزارش می‌افزاید؛ «دکتر نفر» معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی بر افزایش کیفیت پذیرش دانشجو در مقاطع دامپزشکی و بهره‌گیری بیشتری از خدمات تخصصی دامپزشکی تأکید کرده است.

«دکتر صفری» رئیس سازمان نظام دامپزشکی ج.ا.ا نیز در این جلسه با تأکید بر لزوم کنترل ظرفیت پذیرش دانشجوی مقاطع دکترای عمومی و تخصصی دامپزشکی از آمادگی سازمان نظام دامپزشکی جهت همکاری در ارزیابی و فرایندهای صدور مجوز خدمات دامپزشکی خبر داد.

برگزاری المپیادهای مشترک پزشکی و دامپزشکی، پایان‌نامه‌های مشترک دامپزشکی و پزشکی، اردوهای جهادی مشترک، کارآفرینی، برگزاری امتحانات دوره‌ای متمرکز و طرح‌های ملی مشترک از دیگر موارد مورد بحث و تبادل قرار گرفته و مقرر شده است؛ گروه بورد دامپزشکی با همکاری سازمان نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران و گروه تخصصی دامپزشکی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه آزاد اسلامی تشکیل شود.

در پایان این نشست نیز مقرر شد؛ در راستای سیاست‌های دانشگاه آزاد اسلامی مبنی بر توسعه و تعالی كیفیت تحصیلات تكمیلی، برنامه جامع ارتقای كیفی آموزش‌های علمی و عملی دامپزشكی تدوین و اجرا گردد و با در نظر گرفتن الزامات و استانداردهای كالبدی رشته دامپزشكی، متناسب سازی امكانات آموزشی در حیطه‌های علوم پایه و بالینی، با ظرفیت پذیرش و توسعه این رشته، در دستور كار دبیرخانه بورد تخصصی دامپزشكی و اداره گسترش رشته‌های علوم پزشكی و دامپزشكی دانشگاه آزاد اسلامی قرار گیرد و پذیرش دانشجو بر اساس نیاز بخش، حفظ مقررات موجود و توان واحدهای آموزشی برنامه‌ریزی و ساماندهی شود.