نگهداری از حلزون‌های غول‌پیکر به عنوان حیوان خانگی در برخی نقاط جهان!

نگهداری از سگ‌ها و گربه‌ها یکی از روتین‌ترین اتفاقاتی است که امروزه با رعایت برخی قوانین می توان آنرا انجام داد. نظر شما در مورد نگهداری از حلزون‌ها چیست؟

به گزارش حکیم مهر به نقل از خبر فوری، این روزها دیگر همانند گذشته ای نه چندان دور، خوشبختانه شاهد آزار و اذیت حیوانات در اقصی‌نقاط کره زمین نیستیم و میزان این آزار و اذیت نرخ کاهشی داشته است و انسان‌ها بیشتر تبدیل به بزرگترین حامیان حیوانات شده‌اند. از این رو شاهد روابط چشمگیری میان انسان‌ها و حیواناتی اعم از گربه‌ها، سگ ها و... هستیم که می‌تواند حاکی از خبرهای خوشایندی باشد.

اما نگهداری و مراقبت از برخی حیوانات شاید کمی شوکه کننده باشد چرا که هر حیوانی نمی تواند با انسان‌ها رابطه مستقیم برقرار سازد و یا بالعکس! برای مثال حلزون‌های غول‌پیکری وجود دارند که می‌توانند حتی بیش از 20 سانتی‌متر رشد کنند! این حلزون‌ها بسیار غول‌پیکر و عظیم هستند که شاید اندازه کف دست و یا حتی بزرگتر از چهره انسان ها باشند!

با این حال از این حیوانات به عنوان حیوان خانگی نگهداری می‌شود و این کمی شوکه‌کننده است! این حلزون‌های غول‌پیکر آفریقایی یک گونه کاملا بومی در کنیا و تانزانیا هستند که این روزها در حال رشد و افزایش جمعیت هستند و این در حالی است که در سال 1975 میلادی به میزان 1 میلیون دلار برای نابودی این گونه‌های غول‌پیکر هزینه شد و این حیوانات این روزها باز حضور فعال دارند.

این تصاویر ساختگی و یا تخیلی نیستند و کاملا واقعی هستند که این حلزون‌ها می‌توانند بیش از 500 نوع گیاه را بخورند و این روزها در حال تولید‌مثل هستند و با روند افزایش جمعیت آنها هیچ مشکلی هم اکنون وجود ندارد و هر جفت حلزون می‌توانند هر سال بیش از 1200 تخم را تولید کند. با این وجود نگهداری از این حیوانات به عنوان حیوان خانگی در ایالات متحده غیرقانونی است و اما در برخی نقاط جهان کاملا قانونی هستند.