دبیر شورای نظام دامپزشکی استان کردستان:
نامه اعتراضی به دانشگاه آزاد بافت با ۱۲۷۵ امضا به دبیرخانه مجلس تحویل داده شده بود/ آیا بین سرنوشت این نامه با تحصیل برادرزاده دکتر دهمرده در این واحد، ارتباطی وجود دارد؟!
 
 

حکیم مهر: در پی گفت‌‌وگوی اخیر حکیم مهر با «دکتر حبیب‌الله دهمرده» رییس کمیته آموزش عالی و علوم پزشکی کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی (اینجا)، «دکتر پویا علی محمدزاده» دبیر شورای نظام دامپزشکی استان کردستان با ارسال یادداشتی به حکیم مهر، به ارائه توضیحاتی در این خصوص پرداخت:

به گزارش حکیم مهر، متن این یادداشت به شرح زیر است:

با عرض سلام و ادب و احترام خدمت شما و تشکر از پیگیری هایتان در تهیه مصاحبه از جناب آقای دکتر حبیب الله دهمرده رئیس کمیته آموزش عالی و علوم پزشکی کمیسیون آموزش مجلس.

در تاریخ ۹۷/۸/۱۹ نامه اعتراض جامعه دامپزشکی کشور با ۱۲۷۵ امضا به دبیرخانه مجلس شورای اسلامی تحویل داده شد و شماره ثبت آن در دبیرخانه نیز ۶۸۴۹۲ می باشد. لازم به ذکر است که پیگیری های زیادی جهت مشخص شدن نتیجه نامه مذکور و روند رسیدگی به ان توسط اینجانب، مرحوم علی حسین زاده، جناب آقای دکتر مهدی سلیمانی و تیم نامه نگاری گروه هم اندیشی دامپزشکان ایران انجام شد. در پیگیری های انجام شده، مشخص شد که نامه مذکور به دست آقای دکتر دهمرده رسیده، اما برای بنده واقعا جای سؤال دارد که ایشان چگونه از این موضوع اظهار بی اطلاعی می کنند؟ قطعاً ایشان باید یک جواب قانع کننده برای بحث عدم پیگیری تخلف دانشگاه آزاد در پذیرش بی رویه دانشجو داشته باشند؛ نه آن که فقط به گفتن این جمله که دیگر این مورد را پیگیری نمی کنم و پرونده آن بسته شده اکتفا کنند. این کار ایشان نشان دهنده عدم توجه به خواسته ۱۲۷۵ نفر امضاکننده نامه و جامعه دامپزشکی کشور است که زیبنده یک نماینده ملت نیست. به نظر بنده بهتر بود ایشان در رابطه با اقدامات انجام گرفته در رابطه با جلوگیری از پذیرش بی رویه دانشجو دامپزشکی و نتایج آن، بیشتر توضیح می دادند.

 

در رابطه با واحد بافت سؤالی که ذهن بنده را به خود مشغول کرده این است که آیا اظهار بی اطلاعی ایشان از سرنوشت نامه پذیرش غیرقانونی دانشجوی دامپزشکی در دانشگاه آزاد واحد بافت با تحصیل برادرزاده ایشان در این واحد ارتباطی دارد؟

بارها و بارها در کانال های اطلاع رسانی سازمان نظام دامپزشکی شاهد توضیحات ریاست محترم سازمان نظام دامپزشکی بوده ایم و بنده از تکرار مکررات خودداری می کنم و پیشنهاد می کنم که توضیحات و نامه های مربوطه را در کانال تلگرامی سازمان نظام دامپزشکی جستجو نمایید تا اطلاعات جامع­تری نسبت به این مورد به دست بیاورید. اما واقعاً جای سوال دارد و به نظرم جناب آقای دکتر دهمرده باید پاسخگوی سوال اخیر اینجانب باشند که آیا عدم رسیدگی به بحث پذیرش بی رویه دانشجو در دانشگاه آزاد واخد بافت، ربطی به تحصیل برادرزاده ایشان در این واحد دارد؟ چون تا جایی که مطلع هستم طبق تصویر ذیل ایشان در واحد بافت مشغول به تحصیل در رشته دامپزشکی هستند:

 

نکته دیگری که نباید فراموش کرد این است که علاوه بر دانشگاه آزاد، دانشگاه­های دولتی نیز مشغول پذیرش دانشجو در نوبت شبانه هستند، علی الخصوص دانشگاه تهران که تعداد زیادی دانشجو در نوبت شبانه را پذیرش کرده است. اساساً پذیرش دانشجو در واحد شبانه چه توجیهی می تواند داشته باشد؟

فقط می توان گفت که دانشگاه های ما فقط در حال جمع آوری پول هستند، آن هم به هر قیمتی و رسالت اصلی خود را که تولید علم و تربیت افرادی که دارای کفایت و صلاحیت علمی و حرفه ای هستند را فراموش کرده اند، چون اکثرا زیرساخت ها و امکانات و شرایط لازم و کافی را جهت آموزش مناسب دانشجویان ندارند.

دکتر پویا علی محمدزاده

دبیر شورای نظام دامپزشکی استان کردستان