اختصاصی حکیم مهر:
حقوق ماهانه تقریبی مسئولین فنی بهداشتی دامپزشک در سال ۹۸: از ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تا ۹ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان (+پی‌نوشت)
 
 

حکیم مهر: نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت در دویست و هشتاد و دومین جلسه شورای عالی کار بعد از نشستی 8 ساعته، تصمیم به افزایش حداقل دستمزد کارگران از یک میلون و 114 هزار تومان سال گذشته به یک میلیون و 522 هزار تومان در سال 98 گرفتند.

به گزارش حکیم مهر، بر اساس مصوبه شماره 237409/ت 46657ه مورخ 1390/12/2 هیئت وزیران که به استناد ماده 21 قانون سازمان دامپزشکی و ماده 18 آیین نامه نظارت بهداشتی دامپزشکی تنظیم شده است، حقوق و مزایای مسئولین فنی بهداشتی دامپزشکی، ضریبی از حداقل مزد مصوب شورای عالی کار بوده که بر اساس مدرک تحصیلی، سختی کار و ضریب منطقه‌ای متفاوت می باشد.

بر اساس مصوبه هیأت وزیران در سال 90، این ضرایب به شرح زیر تعیین گردیده اند:

جدول شماره 1- ضریب مدرک تحصیلی

 

جدول شماره 2- درصد سختی کار- بسته به شرایط و ویژگی های هر یک از مشاغل مربوط

 

جدول شماره 3- ضریب منطقه ای

 

به گزارش حکیم مهر، بر این اساس، در سال 1398 حداقل حقوق دریافتی ماهانه مسئولین فنی بهداشتی با مدرک دکترای عمومی دامپزشکی مربوط به مراکز توزیع و عرضه فرآورده های خام دامی بوده که چنانچه در کلان شهرها مشغول به کار باشند، حدود 4 میلیون و 700 هزار تومان محاسبه می گردد.

البته این حقوق، کمترین دریافتی ممکن بوده و بسته به مدرک تحصیلی بالاتر، ضریب سختی کار بیشتر، شب کاری و یا کار در شهرهای کوچکتر، افزایش خواهد یافت.

به عنوان مثال، چنانچه دکتر دامپزشک متخصصی بصورت شبانه در یک کشتارگاه طیور واقع در شهری غیر از مرکز استان مشغول به کار باشد، حقوق دریافتی ماهانه وی به حدود ۹ میلیون و 400 هزار تومان افزایش خواهد یافت. 

پی‌نوشت حکیم مهر:

این تعرفه ها در حالی اعلام می شود که بر اساس نظرسنجی انجام شده توسط حکیم مهر در خردادماه سال جاری، بیش از ۸۶ درصد از مسئولین فنی بهداشتی دامپزشکی، حقوق و مزایایی کمتر از تعرفه مصوب دریافت می‌کنند! (اینجا)