کشتارگاه یاسوج به علت کشتارهای غیرمجاز اطراف این شهر، در آستانه تعطیلی قرار گرفت


مدیرکل دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: کشتارگاه یاسوج به علت کشتارهای غیرمجاز اطراف این شهر در آستانه تعطیلی است.

به گزارش حکیم مهر به نقل از تسنیم، «دکتر عبدالله بهمنش» ظهر امروز در کمیته ساماندهی کشتارگاه‌های دام کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه کشتارگاه یاسوج جزو چهار کشتارگاه برتر کشور به لحاظ تجهیزات است، اظهار داشت: این کشتارگاه به علت کشتارهای غیرمجاز اطراف شهر، در آستانه تعطیلی است.

مدیرکل دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد افزود: در مدت اخیر 21 مرکز عرضه غیرمجاز گوشت دام را با همکاری نیروی  انتظامی در طراف شهر یاسوج پلمب کردیم که متخلفان این بار جلوی مراکز پلمب شده اقدام به کشتار دام کردند.

بهمنش با بیان اینکه ما با قصابی‌ها مشکلی نداریم بلکه با کشتار غیرمجاز دام مشکل داریم، افزود: قصابی‌های اطراف شهر یاسوج دام زنده خود را به کشتارگاه تحویل دهند و 24 ساعت پس از آن با کمترین هزینه لاشه دام ذبح شده را تحویل بگیرند.

بهمنش با اشاره به مشکلات برخی کشتارگاه‌های استان از جمله کشتارگاه لنده، عنوان کرد: به این کشتارگاه‌ها فرصت داده شده که تا 15 فروردین 98 نواقصات را برطرف و تجهیزات مورد نیاز را نصب کنند و در غیر اینصورت تعطیل می‌شوند و باید از شهرستان‌های همجوار گوشت مورد نیاز خود را تامین کنند.

وی  در رابطه با مشکلات کشتارگاه گچساران هم گفت: این کشتارگاه تحت نظارت شهرداری بوده که به علت برخی مشکلات از جمله بحث اتاق پیش سرد و سیستم فاضلاب قرار است به بخش خصوصی واگذار شود.