توصیه دادستان کردستان به مسئولین فنی بهداشتی دامپزشکی: با هیچکس مماشات نکنید، قاطعانه عمل کنید و محکم بایستید
 

صبح امروز سه تن از اعضای هیئت مدیره انجمن صنفی مسئولین فنی بهداشتی دامپزشکی استان کردستان با «اکبر جوهری» دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش حکیم مهر، در این نشست «دکتر کامروز کابلی» رئیس انجمن، «سیامک نظامی الحسینی» بازرس انجمن و مشاور حقوقی شورای اسلامی شهر سنندج و «دکتر پویا علی محمد زاده» مسئول روابط عمومی انجمن و عضو شورای نظام دامپزشکی استان حضور داشتند.

در ابتدای این نشست، دکتر کامروز کابلی رئیس انجمن با ارائه توضیحاتی در خصوص قانون سازمان دامپزشکی کشور و آئین نامه اجرایی نظارت بهداشتی دامپزشکی، به بیان نقش و جایگاه دامپزشکی و مسئولین فنی بهداشتی در مورد سلامت جامعه و فراورده های خام دامی و پیشگیری از بیماری ها پرداخت.

وی ضمن تاکید بر ضرورت قطع کامل ارتباط مالی بین مسئولین فنی بهداشتی و کارفرمایان، اظهار داشت: در همین لحظه که در کنار شما هستم و با شما صحبت می کنم، همکاران عزیز و زحمتکش ما اعم از خانم و آقا با از خودگذشتگی و رنج و مشقت بسیار و دریافت حقوقی ناچیز در جهت حفظ سلامت سفره مردم تلاش می کنند.

کابلی افزود: امنیت شغلی همکاران ما بسیار متزلزل است و با توجه به اینکه مسئول فنی توسط کارفرما استخدام شده و حقوق بگیر کارفرماست، دچار مشکلات بسیاری شده ایم و این برای سلامت جامعه بسیار مضر و خطرناک است.

رئیس انجمن صنفی مسئولین فنی بهداشتی دامپزشکی استان کردستان تصریح کرد: نمونه بارز این مشکلات اخراج دکتر علی محمدزاده توسط کارفرما بود که به دلیل اجرای قوانین سازمان دامپزشکی کشور و عدم اجرای فرامین کارفرما، علیرغم مقاومت شدید انجمن در جلسات رتبه بندی سرانجام اخراج گردیدند و قریب یک سال و نیم بیکار بودند.

وی در پایان از دادستان استان کردستان در خواست مساعدت و یاری نمود.

«اکبر جوهری» دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان ضمن خیر مقدم به اعضای انجمن، بر ضرورت اجرای دقیق دستورات سازمان دامپزشکی کشور و سلامت فراورده های خام دامی تاکید نمود.

وی افزود: در خصوص بهداشت عمومی و سلامت سفره مردم با هیچکس تعارفی نداریم؛ با قدرت و تمام توان به کار خود ادامه دهید و مطمئن باشید که پشتیبان شما عزیزان هستم و نهایت همکاری را با شما خواهم داشت.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان تصریح کرد: حفظ سلامت فراورده های خام دامی که سر سفره مردم قرار می گیرد بر عهده شما عزیزان زحمتکش است و در این انجام وظیفه مهم با هیچکس مماشات نکنید و قاطعانه عمل کنید و محکم بایستید.

جوهری در ادامه اظهار داشت: به مسئولین فنی بهداشتی علاقمندم و زحمات شما را ارج می نهم و از زحماتتان سپاسگزارم.

وی همچنین طی دستوری قاطعانه خواهان حمایت کامل از مسئولین فنی بهداشتی و امنیت شغلی آن ها شد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان طی دستوری به معاون خود در امور عامه، خواهان پیگیری سریع امورات مسئولین فنی بهداشتی و حفظ شأن و منزلت آن ها شد.

جوهری همچنین خواستار حمایت بیشتر اعضای هیئت مدیره انجمن از همکاران شد و اظهار داشت در صورت وجود هر مشکلی، دادستانی در کنار شما عزیزان و دوستان خواهد بود.