کارگاه بسته‌بندی گوشت در رباط‌کریم به علت تقلبات گسترده پلمپ شد (+عکس)
 

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان رباط کریم از پلمب یک واحد کارگاه قطعه بندی و فرآوری گوشت در این شهرستان به علت تقلبات گسترده و فعالیت غیربهداشتی خبر داد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی اداره دامپزشکی شهرستان رباط کریم و بهارستان، «دکتر سلوکانه» با اعلام این خبر افزود: در بازدید سر زده بازرسان بهداشتی این اداره ازیک کارگاه بسته بندی گوشت و مرغ در شهرک صنعتی نصیر شهر، مقادیر زیادی سنگدان مرغ در سالن تولید واحد کشف شد که پس از نمونه برداری از محصولات گوشت چرخ‌کرده تولیدی، استفاده از سنگدان مرغ در تهیه گوشت چرخ‌کرده و با آلودگی بالای میکروبی و غیر قابل مصرف انسانی محصولات از طرف آزمایشگاه مورد تایید قرار گرفتت.

وی افزود: با ارسال پرونده به دادستانی شهرستان دستور پلمپ و تعطیلی واحد از طرف قاضی پرونده صادر گردید که با همکاری نیروی انتظامی شرکت مذکور پلمپ و ادامه فعالیت آن جلوگیری شد.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان رباط کریم در ادامه گفت: ضمنا درخواست معدوم سازی حدود ۵ تن محصولات تولیدی ضبط شده همراه با ابطال پروانه تولید گوشت چرخ‌کرده از مرجع قضایی درخواست شده است؛ همچنین به دلیل تقلب و کم فروشی صورت گرفته این پرونده به اداره تعزیرات حکومتی شهرستان نیز ارجاع گردید 

دکتر سلوکانه  ضمن اخطار جدی به افراد سودجو و متخلف اعلام کرد: اداره دامپزشکی در مورد سلامت و امنیت غذایی جامعه هیچگونه مسامحه ای ندارد و با همراهی مرجع محترم قضایی برخورد قاطع مطابق قانون بعمل می آورد.

 وی از شهروندان خواست، مواد پروتئینی مورد نیاز خود را از مراکز معتبر تهیه کنند و در صورت مشاهده تخلفات بهداشتی مراتب را به شماره تلفنهای 56414959اطلاع دهند.