عضو دامپزشک کمیسیون کشاورزی مجلس در گفت‌وگو با حکیم مهر:
پاسخ‌های وزیر جهاد کشاورزی در خصوص تلفات سنگین آنفلوانزا و تب برفکی، بنده را قانع نکرد/ احتمال دریافت کارت زرد توسط حجتی
 

حکیم مهر- محسن طاهرمیرزایی: روز سه‌شنبه هفته گذشته نشستی در کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی به منظور پاسخ‌گویی وزیر جهاد کشاورزی به تعدادی از سوالات اعضای کمیسیون برگزار شد که پاسخ‌های مهندس محمود حجتی، یکی از نمایندگان را قانع نکرد.

 «دکتر یوسف داودی» در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی حکیم مهر، گفت: «سوال بنده در خصوص تلفات سنگین آنفلوانزای فوق حاد پرندگان و تب برفکی بود که البته‌ پاسخ‌های وزیر جهاد کشاورزی، بنده را قانع نکرد.»

وی با اشاره به اینکه سایر نمایندگان از پاسخ‌های آقای وزیر قانع شدند، تصریح کرد: «سوال بنده به علت عدم پاسخ‌گویی کافی به صحن علنی مجلس موکول شد؛ وزارت جهاد کشاورزی می‌توانست در این زمینه عملکرد مناسب‌تری داشته باشد تا منجر به بروز این همه تلفات نشود. از آنجا که مجموع پاسخ‌های ارائه شده قانع کننده نبود، موضوع در همان جا خاتمه پیدا نکرد و به صحن علنی مجلس رفت.»

داودی با بیان اینکه هم‌اکنون باید منتظر سرنوشت این سوال بود، خاطر نشان کرد: «سرنوشت سوال بر اساس قوانین مجلس مشخص می‌شود، کمااینکه مطابق آیین‌نامه داخلی مجلس، احتمال دارد که نمایندگان به وارد بودن سوال رأی دهند که این حالت به منزله کارت زرد برای وزیر خواهد بود. اگر هم رای ندهند، اصل سوال منتفی است. لذا بستگی به نظر نمایندگان دارد.»