ارزان‌ترین ارز در اختیار صنعت طیور قرار گرفنه است/ در تامین ارز برای صنعت مرغداری هیچ محدودیتی وجود ندارد
 

وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: دولت ارزانترین ارز را در اختیار صنعت طیور قرار داده است و در تامین آن هیچ محدودیتی وجود ندارد .

به گزارش حکیم مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، «محمود حجتی» در ادامه برنامه سفر خود به استان اصفهان در نشست صمیمی با فعالان بخش کشاورزی شهرستان اردستان، با بیان این که دولت ارزانترین ارز را در اختیار صنعت طیور قرار داده است، اظهار داشت: در تامین ارز برای صنعت مرغداری هیچ محدودیتی وجود ندارد و مرغداران کشور تحت هر شرایطی تولید را انجام می دهند.

وی با اشاره به این که افزایش منطقی قیمت مرغ با توجه به قیمت تمام شده و هزینه های تولید تحت پیگیری و در دستور کار مراجع مرتبط قرار دارد،تصریح کرد: صنعت طیور در کشور دارای مزیت نسبی است و به این دلیل، گوشت مرغ تولید شده در ایران نسبت به همه جای دنیا ارزان تر می باشد و این صنعت ارزش افزوده و نقش حیاتی در امنیت غذایی دارد.

حجتی درباره بازپرداخت تسهیلات کشاورزان خسارت دیده،گفت: استمهال بازپرداخت وام کشاورزان خسارت دیده از حوادث طبیعی در دولت تصویب شده و تمامی بانک ها موظف به اجرای آن می باشند.

وی از فرمانداران خواست تا اجرای این مصوبه دولت را در حمایت از کشاورزان پیگیری نمایند.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به شرایط اقلیمی و کم آبی کشور،بر لزوم سازگاری با این شرایط تاکید کرد و افزود:باید آب کم و در اختیار را به روش های مدرن در تولید محصولات کشاورزی مصرف نماییم.

وی ادامه داد:باید محصولات کشاورزی کم آب بر و با عملکرد بالا تولید کنیم و کشت محصولات را از فضای باز به فضای بسته و کنترل شده گلخانه ای منتقل کنیم.

حجتی،ورود به عرصه های جدید از فعالیت کشاورزی و توسعه تولید محصولات کم آب بر با ارزش افزوده بالا نظیر گیاهان دارویی در مناطقی مانند اردستان را ضروری دانست و اضافه کرد: برای افزایش بهره وری و درآمد تولیدکنندگان،دام های سبک پربازده باید جایگزین شوند.

وزیر جهاد کشاورزی در ادامه بر لزوم توسعه فعالیت و مشاغل سازگار با اقلیم نظیر شترداری در مناطق کویری تاکید کرد و گفت که تعلیف با خارشتر با پروتئین بالا اقتصادی است.

در این نشست، نمایندگان بخش های مختلف کشاورزان و تولید کنندگان مسایل و مشکلات و خواسته های خود را با وزیر جهاد کشاورزی در فضایی صمیمی مطرح کردند.