انصراف قطعی حجتی از نامزدی شهرداری تهران/ حجتی در وزارت جهاد کشاورزی ماندنی شد (+سند)
 

پس از انصراف محمدابراهیم انصاری لاری از جمع گزینه های شورای شهر برای شهرداری تهران، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی از دیگر گزینه‌های شهرداری تهران نیز طی نامه‌ای رسمی به شورای اسلامی شهر تهران انصراف قطعی خود را اعلام کرد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایسنا،   «محمود حجتی» یکی از نامزدی های تصدی شهرداری تهران در خلال برگزاری شصتمین جلسه شورا انصراف قطعی خود از نامزدی شهرداری تهران را طی نامه‌ای به شورای اسلامی شهر تهران اعلام کرد و تعداد گزینه‌های شورای شهر تهران برای شهرداری تهران به پنج نفر رسید.

متن نامه محمود حجتی که روابط عمومی شورای شهر تهران منتشر کرده در ادامه آمده است:

 «رییس و اعضای محترم شورای شهر تهران

با سلام و عرض ارادت، همانگونه که مستحضرید بدنبال بحث انتخاب شهردار تهران با رجوع به تعدادی از اعضای محترم شورای شهر ، اقشار مختلف و نخبگان کشور و اصرار بر پذیرش پیشنهاد نامزدی مسئولیت خطیر شهرداری در خدمت به مردم عزیز و شریف تهران ، اینجانب موافقت مشروط خود را برای نامزدی اعلام و اعضای محترم شورا نیز نام اینجانب را بعنوان یکی از کاندیداها اعلام نمودند که وظیفه خود می دانم مراتب تقدیر، تشکر و سپاس خود را از حسن ظن ، لطف و محبت اعضای محترم شورای شهر اعلام نمایم .

با توجه به مسئولیت کنونی اینجانب در دولت، تصدیق خواهید فرمود پذیرش مسئولیت جدید منوط به اجازه و موافقت مقامات عالی رتبه نظام می باشد که در این برهه حساس بر ادامه خدمت اینجانب در مسئولیت فعلی تاکید نموده‌اند .

لذا ضمن تشکر از حسن اعتماد اعضای محترم شورا که منبعث از آرای قاطبه مردم تهران می باشد و با تشکر از کلیه اقشار و بزرگانی که ابراز لطف نمودند، ضمن عذرخواهی، انصراف خود را از نامزدی شهرداری تهران اعلام می نمایم. اینجانب خدمت به مردم را جزو وظایف خطیر و ملی خود دانسته و با توجه به مجموعه اقتضائات پیش آمده و به منظور تداوم راهی که بواسطه حضور در دولت بر عهده این حقیر گذارده شده، هیچ فرصتی را برای خدمت به میهن اسلامی فروگذار نکرده و امیدوارم حاصل تلاش ها و نتیجه انتخاب اعضای محترم شورا به خیر و صلاح و مایه عزت بیشتر مردم بزرگوار تهران باشد. مجدداً بر خود لازم می دانم، از ابراز لطفی که طی این مدت نسبت به اینجانب شده است سپاسگزاری نمایم .»

 

در حال حاضر محمدعلی افشانی، حجت میرزایی، سمیع الله حسینی مکارم، پیروز حناچی و محمود حسینی پنج گزینه باقی مانده‌ای هستند که قرار است شهردار تهران از میانشان انتخاب شود.