با حکم وزیر علوم، تحقیقات و فناوری:
انتصاب یک دامپزشک به عنوان سرپرست دانشگاه یاسوجحکیم مهر: وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حکمی «دکتر احمد عریان» را به سمت سرپرست دانشگاه یاسوج منصوب کرد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، در متن حکم منصور غلامی آمده است:

انتظار می‌رود با جلب مشارکت مسؤولان استان و استفاده از ظرفیت‌های خیرین، وظایف سرپرستی دانشگاه را بر پایه قوانین، سیاست‌ها و برنامه‌های تقدیم شده به مجلس شورای اسلامی و مأموریت‌های تعیین شده برای آن دانشگاه به انجام رسانید.

امید است با رعایت منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید در حفظ بیت‌المال و اعمال سیاست‌های مؤثر صرفه‌جویی در هزینه‌ها، پرهیز از تجمل‌گرایی، تقویت نظم و انضباط اداری و رعایت دقیق مقررات مالی و ارتقای علمی، فرهنگی و اجتماعی آن دانشگاه، نهایت کوشش و اهتمام خویش را به کار برید.

گفتنی است، دکتر احمد عریان در خرداد ماه ۱۳۳۳ در شهرستان داراب استان فارس متولد شد و پس از دریافت دیپلم تجربی در همان شهرستان بلافاصله در رشته دامپزشکی دانشگاه شیراز شروع به تحصیل کرد و در سال ۱۳۵۹ با درجه دکترای عمومی دامپزشکی از آن دانشگاه دانش آموخته شد. وی سپس مدت ۳ سال در جهاد سازندگی به فعالیت مشغول شد و در سال ۱۳۶۲ به عنوان مربی در بخش آسیب‌شناسی دانشکده دامپزشکی دانشگاه شیراز، فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی خود را آغاز کرد.

دکتر عریان در سال ۱۳۶۴ برای ادامه تحصیل در مقطع دکترای تخصصی (PhD) آسیب شناسی مقایسه‌ای به عنوان بورسیه دانشگاه شیراز عازم انگلستان شد و در دانشگاه بریستول شروع به تحصیل کرد. او در سال ۱۳۶۸ از آن دانشگاه دانش‌آموخته شد و به ایران مراجعت کرد و با درجه استادیاری در بخش پاتولوژی دانشکده دامپزشکی دانشگاه شیراز آغاز به کار کرد. وی پس از آن، در سال ۱۳۷۲ به درجه دانشیاری و در سال ۱۳۷۷ به درجه استادی ارتقا یافت.

وی از سال ۱۳۶۸ تاکنون مسؤولیت‌های اجرایی زیر را عهده‌دار بوده است:

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شیراز از بهمن ۱۳۹۲ تا دی ماه ۱۳۹۵

رئیس کمیسیون دائمی هیأت امنا و عضویت هیأت امنای دانشگاه هرمزگان از ۱۳۹۲ تاکنون

رئیس کمیسیون دائمی هیأت امنا و عضویت هیأت امنای دانشگاه خلیج فارس بوشهر از ۱۳۹۲ تاکنون

رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر ۱۳۷۹ تا ۱۳۸۴

معاون تحصیلات تکمیلی دانشگاه شیراز ۱۳۷۶ تا ۱۳۷۹

رئیس مرکز نشر دانشگاه شیراز ۱۳۷۵ تا ۱۳۷۶

مدیر گروه پاتوبیولوژی ۱۳۷۵ تا ۱۳۷۷

رئیس دانشکده دامپزشکی دانشگاه شیراز ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۴

مطالعات و پژوهش‌های دکتر عریان بر «طب بازساختی و مهندسی بافت» و همچنین «پاتولوژی بیماری‌های دامی» متمرکز است.

از وی تاکنون بیش از ۲۰۰ عنوان مقاله علمی و پژوهشی در مجلات معتبر عملی بین‌المللی به چاپ رسیده است.

وی همچنین بیش از ۹۰ عنوان مقاله علمی در همایش‌های داخلی و خارجی ارائه کرده است.