دامداران گناوه از واکسیناسیون دام‌های خود علیه تب برفکی استقبال نکردند

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان گناوه گفت: باتوجه به اینکه بیماری تب برفکی به شکل جدیدی وارد کشور شده، از دامداران این شهرستان انتظار داریم که این بیماری را جدی بگیرند و دام های خود را واکسینه کنند.

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایرنا، «دکتر محمدحسن رهنما» در جمع اعضای شورای اداری این شهرستان در فرمانداری افزود: دستگاه های اجرایی از جمله بخشداران شهرستان و دهیاری و شوراهای اسلامی با اطلاع رسانی مناسب، نسبت به تشویق و ترغیب دامداران به واکسیناسیون دام ها اقدام تا از خسارت واردشدن این بیماری به دام های منطقه جلوگیری شود.

وی اظهارکرد: در این ارتباط با دامداران منطقه نشست های برگزار شده ولی تاکنون استقبال نشده است و این واکسن را که قیمت کمی دارد، خریداری نمی کنند.

رئیس دامپزشکی گناوه گفت: تزریق واکسن این بیماری بیشتر شامل دام های عمده گاو و گوسفند است و ربطی به دام های کوچک نظیر بز و گوسفند ندارد.

وی افزود: تزریق این واکسن از سوی دامپزشکی به صورت رایگان انجام می شود.

رئیس دامپزشکی گناوه همچنین از نیروی انتظامی خواستار همکاری بر نظارت تردد خودروهای ورودی حمل دام از استان های دیگر به این شهرستان شد.

وی بیان کرد: باتوجه به اینکه ممکن است این دام ها بیماری داشته باشند، رانندگان باید گواهی حمل و مجوز و تائیدیه دامپزشکی همراه داشته باشند.

رهنما همچنین از شهرداری این شهر خواست تا نسبت به وضعیت فعلی کشتارگاه نظارت دقیق و بهتری داشته باشد.

وی گفت: هم اینک چاه سپتیک کشتارگاه وضعیت بهداشتی نامناسبی دارد و ریزش کرده و باید بموقع تخلیه شود.

رئیس دامپزشکی گناوه ادامه داد: سالن جدید کشتارگاه نیز که ساخته شده اما نیمه کاره مانده است.
وی گفت: در تکمیل استراحت گاه دام و سرویس های بهداشتی نیز باید هرچه سریع تر اقدام شود.

رهنما اضافه کرد: دامپزشکی از پیمانکار این طرح ها چیزی تحویل نگرفته و کار را نیمه کاره رها کرده است.

شهردار بندرگناوه نیز گفت: شهرداری این بندر در سال گذشته سه میلیارد ریال در کشتارگاه هزینه کرده است.

«احمد طاهری» افزود: بخشی از عمده مطالبات پیمانکار این طرحها پرداخت شده و پایان کار گرفته است و اگر به دامپزشکی کامل تحویل نداده باید علت آن بررسی و مشخص شود.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر قراردارد.