رواج خرید و فروش آنلاین حیوانات عجیب در پایتخت (+قیمت)
به گزارش صبحانه، چند سالی می شود که به علت تبلیغات غلط شبکه های ماهواره ای و تلاش برای تغییر فرهنگ مردم کشورمان، حیوانات بسیاری سر از آپارتمان ها در آورده اند و همراه آن ها زندگی می کنند. این در حالی است که نگهداری اینگونه حیوانات علاوه بر عدم همخوانی با فرهنگ ما، تبعات اجتماعی و بهداشتی فراوانی هم دارد.

اما برخی رقابت های اجتماعی و اصطلاحا چشم و هم چشمی، باعث شده تا تنوع نگهداری حیوانات بسیار زیاد شود تا جایی که برخی حتی سراغ حیوانات عجیب و غریبی می روند که به تعداد محدود در کشور یافت می شود و هزینه قابل توجهی نیز برای خرید و نگهداری آن لازم است.
با کمی گشت در میان سایت های اینترنتی خرید و فروش حیوانات خانگی که به طور چشمگیری در فضای محازی در حال فعالیت هستند به موارد عجیبی برخورد می کنیم که بسیار جالب به نظر می رسند. در این سایت ها حیواناتی به فروش می رسد که در شاخه حیوانات عجیب و غریب دسته بنده شده اند و حتی فروشنده هم می داند که خرید و فروش چنین موجودی دور از ذهن است.

در دسته حیوانات عجیب با مواردی روبرو می شویم که نام های جالب توجهی دارند، برای مثال می تواند به خوکپه کوچکی اشاره کرد که موها بلندی دارد و به نام "گینه پیگ فشن" شناخته می شود. به نظر می رسد نام گذاری متفاوت برای چنین موجوداتی یکی از اصول تجارت آن ها باشد.

به گزارش صبحانه، حیوانات عجیبی که به صورت های مختلف به فروش می رسند نیاز به نگه داری های خاص دارند و معمولا قیمت آن ها به نسبت مابقی موجودات هم رده خود بالاتر است. به عنوان مثال «گربه اسفینکس» یکی از بدچهره ترین گربه های دنیاست که بدنش هیچ مویی ندارد و چشمان درشت روی یک بدن پوستی بسیار آن را بدچهره می کند. این موجود علاوه بر قیمت بسیار بالایی که دارد، شرایط نگه داری اش نیز بسیار سخت است زیرا به هیچ عنوان نباید در سرما یا گرما بیش از حد استاندارد وارد شوید زیرا پس از مدتی سرطان پوست گرفته و تمام سرمایه شما از بین می رود.

با همه سختی های نگهداری و قیمت بالای این موجودات بازهم به نظر می رسد حس تک بودن و خصلت نمونه بودن در ما انسان ها باعث شده است تا فروش این موجودات چندان هم پایین نباشد و همانند خاص بودنشان مشتریان مخصوص خود را نیز دارند. در ادامه جدولی را برای شما آماده کرده ایم که می توانید قیمت و مشخصات تعدادی از این حیوانات عجیب را مشاهده نمایید.

نام و نژاد

قیمت

توضیحات

گینه پیگ فشن

150.000 تا 250.000

طول عمر: حدود 4-8 سال

سرگرم کننده و آرام. خوکچه هندی به علت رفتار آرام و مطیع، عادتهای تمیز، عدم گاز گرفتن و چنگ انداختن

کانگوروهای مینیاتوری

150.000

حداکثر قد 18 سانتیمتر و وزن 100 گرم قابل حمل در جیب و قفس کاملا پرورشی و رام دستی بدون کوچکترین حرکت اضافی- دومین حیوان عجیب جهان با واکسیناسیون

گربه اسفینکس

2.400.000

سفینکس دارای شخصیت ماجرا جویانه است و از لحاظ رفتاری شباهت زیادی به نژاد رِکس دارد. به دلیل نداشتن مو نسبت به سرما و نور خورشید بسیار حساس استمیمون بند انگشتی

4.500.000

این نژاد از میمون ها که در آمریکای لاتین زندگی می کنند به خاطر کوچکی جثه به میمون بند انگشتی یا میمون پاکتی می نامند


میمون رزوس

1.000.000

ارتفاع در نرهای بالغ در حدود 53 سانتیمتر و میانگین وزن آنها 7.7 کیلوگرم و ماده ها 47 سانتیمتر با وزنی معادل 5.3 کیلوگرم است. پوشش رزوس، قهوه ای تا خاکستری و صورت، صورتی رنگ می باشد.