کد خبر: ۹۳۲۲
عباس رجایی که ریاست کمیسیون کشاورزی در سال نخست مجلس نهم به عهده اوست، هرچند دارای مدرک فوق‌لیسانس مهندسی صنایع دانشگاه امیرکبیر تهران است، اما مدیر طرح و برنامه جهاد کشاورزی و مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت دولتی جنگل شفارود و همچنین عضویت در مجلس هفتم و هشتم را در کارنامه دارد...
comkesh91

حکیم مهر - بر اساس سوابق اجرایی نمایندگان عضو در کمیسیون کشاورزی، این کمیسیون با هفت متخصص بخش کشاورزی دارای تحصیلات مرتبط و شش نفر از فعالان حوزه که دارای تجربه کاری در بخش کشاورزی و یا عضویت در کمیسیون کشاورزی هستند، بسته شده است که به نسبت دور هشتم از میان 23 نفر عضو فعلی، ترکیب مطلوبی به‌شمار می‌رود.

محمد اسماعیل‌نیا نماینده کاشمر با داشتن تحصیلات دکترا در حوزه کشاورزی جنگل، علی ایران‌پور منتخب مبارکه با داشتن دکترای دامپزشکی، ناصر صالحی‌نصب نماینده دشت آزادگان و هویزه با داشتن مدرک فوق‌لیسانس کشاورزی از اهواز، محمدمهدی برومندی نماینده مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد با داشتن مدرک مهندسی کشاورزی زراعت، عباس پاپی‌زاده نماینده دزفول با داشتن مدرک فوق‌لیسانس کشاورزی تبریز و غلامرضا نوری قزلجه نماینده بستان‌آباد با داشتن مدرک فوق‌لیسانس مهندسی کشاورزی، بالاترین تخصص‌های کشاورزی در کمیسیون تخصصی را دارا هستند.

همچنین هدایت میرمرادزهی نماینده سراوان با داشتن مدرک مهندسی آبیاری از دانشگاه شیراز و عضویت در کمیسیون کشاورزی دوره هفتم و همچنین داشتن سمت مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سراوان جزو فعالان و متخصصان بخش آب و کشاورزی حاضر در کمیسیون کشاورزی به‌شمار می‌رود.

محمدتقی توکلی نماینده الیگودرز که مدیرعاملی شرکت آب و منطقه‌ای و مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی شرکت مدیریت منابع آب وزارت نیرو را در کارنامه داشته و سابقه حضور در مجلس اول، هفتم و هشتم را در کارنامه دارد، به‌عنوان فعال در حوزه آب به ترکیب کمیسیون کشاورزی پیوسته است.

همچنین حسین نیازآذری نماینده بابل هرچند دارای فوق‌لیسانس مدیریت دولتی است، اما مدیرعاملی آب و فاضلاب روستایی استان مازندران و مدیرعاملی آبفای آب و فاضلاب استان تهران را در کارنامه خود دارد. وی مدیر داخلی و عضو شورای مرکزی جهاد سازندگی شهرستان بابل بوده است.

عباس رجایی که ریاست کمیسیون کشاورزی در سال نخست مجلس نهم به عهده اوست، هرچند دارای مدرک فوق‌لیسانس مهندسی صنایع دانشگاه امیرکبیر تهران است، اما مدیر طرح و برنامه جهاد کشاورزی و مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت دولتی جنگل شفارود و همچنین عضویت در مجلس هفتم و هشتم را در کارنامه دارد.

یونس اسدی که دارای مدرک لیسانس علوم اجتماعی و برنامه‌ریزی اجتماعی است به‌عنوان نماینده ادواری، عضویت در کمیسیون کشاورزی مجلس هشتم را به همراه محمدرضا امیری کهنوج، سیدعلی‌محمد بزرگواری و سیدمحمدسادات ابراهیمی در کارنامه خود دارند.

پس از 13 نماینده مذکور در کمیسیون کشاورزی، یعقوب جدگال نماینده چابهار با مدرک لیسانس آموزش ابتدایی، بهرام بیرانوند نماینده بروجرد با مدرک فوق‌لیسانس در رشته مدیریت و علوم سیاسی و حبیب برومندداشقاپو نماینده پارس‌آباد و بیله‌سوار با داشتن مدرک سطح دو حوزوی در کمیسیون کشاورزی عضو هستند.

همچنین سیدراضی نوری نماینده شوش با داشتن مدرک دکترای پزشکی، عبدالله سامری نماینده خرمشهر و جزیره مینو با داشتن مدرک لیسانس و علوم اجتماعی و رحمت‌الله نوروزی نماینده علی‌آباد کتول با داشتن مدرک فوق‌لیسانس تاریخ ایران باستان در کمیسیون کشاورزی عضو هستند.

سیدشکرخدا موسوی نماینده اهواز با داشتن مدرک فوق‌لیسانس مدیریت دفاعی و محمدباقر شریعتی نماینده بهبهان با داشتن مدرک حوزوی به عضویت کمیسیون کشاورزی مجلس درآمده‌اند.

ردیف

نام و نام خانوادگی

حوزه انتخابیه

مدرک تحصیلی

سوابق اجرایی

1

محمد

اسماعیل‌نیا

کاشمر، بردسکن و خلیل آباد

دکترای حوزه کشاورزی جنگل‌داری تربیت مدرس

مدیر مؤسسه آبخیزداری خراسان، رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی و مدیرکل دفتر امور روستایی و مناطق محروم استانداری خراسان رضوی

2

علی

ایرانپور

مبارکه

دکترای دامپزشکی دانشگاه آزاد شهرکرد

دبیر تحریریه خبر صدا و سیمای اصفهان

3

یعقوب

جدگال

چابهار، نیکشهر و کنارک

لیسانس آموزش ابتدایی مرکز تربیت معلم شهید حسینی طباطبایی زاهدان

معاون آموزشگاه‌های چابهار و دو دوره عضو شوراهای اسلامی شهر روستا چابهار، ادوار هشتم، عضویت در کمیسیون اصل90

4

محمدرضا

امیری‌کهنوج

کهنوج، منوجان و رودبار

حوزوی

امام جمعه و مدرس حوزه و دانشگاه، ادوار هشتم، عضویت در کمیسیون فرهنگی

5

سیدعلی‌محمد

بزرگواری

کهگیلویه، بهمئی و چرام

سطح سه حوزه علمیه قم

مسئول سازمان تبلیغات مسئول شورای هماهنگی و دانشگاه آزاد، ادوار هشتم، عضویت درکمیسیون کشاورزی

6

هدایت‌الله

میرمرادزهی

سراوان، سیب و سوران و زابل

لیسانس مهندسی آبیاری دانشگاه شیراز

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سراوان و سرباز، فرماندار و عضو هیئت مدیره کشت و صنعت، ادوار هفتم، عضویت در کمیسیون کشاورزی

7

غلامرضا

نوری قزلجه

بستان‌آباد

فوق لیسانس مهندسی کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی میانه

کارشناس رئیس اداره، معاون مدیریت و مدیر سازمان جهاد سازندگی و کارشناس ارشد سازمان جهاد کشاورزی استان

8

محمدتقی

توکلی

الیگودرز

فوق‌لیسانس و مدیریت اجرایی تحقیقات آموزش و مدیریت

ناظر طرح‌های عمرانی معاون هماهنگی منابع آب، مدیرکل اداره‌کل امور آب، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای و مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی شرکت مدیریت منابع آب وزارت نیرو، ادوار اول، هفتم و هشتم

9

عباس

رجایی

اراک، کمیجان و خنداب

فوق‌لیسانس مهندسی صنایع دانشگاه امیرکبیر تهران

مدیر طرح و برنامه جهاد کشاورزی، رئیس ستاد پشتیبانی و مهندسی جنگ مدیر تبلیغات و نمایشگاه‌های معاونت سیاحتی و زیارتی وزارت ارشاد، مدیرعامل و رئیس هیئت مدیر شرکت دولتی جنگل شفارود، رئیس کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی، ادوار هفتم و هشتم، عضویت در کمیسیون کشاورزی

10

یونس

اسدی

مشکین‌شهر

لیسانس علوم اجتماعی برنامه ریزی اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی

بخشدار مرکزی مشکین شهر، رئیس گروه برنامه ریزی وزارت کشور استانداری اردبیل، ادوار هشتم، عضویت در کمیسیون کشاورزی

11

سکینه

عمرانی

سمیرم

فوق‌لیسانس علوم جانوری از شهیدبهشتی

لیسانس دبیری زیست‌شناسی، هفت سال دبیر دبیرستان، سه سال مدرس دانشگاه پیام نور

12

محمدمهدی

برومندی

مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد

فوق‌لیسانس، مهندسی کشاورزی زراعت دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارسنجان

مسئول دفتر نماینده مردم مرودشت، کارشناس امور مالیاتی، معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی، فرماندار و کارشناس اقتصادی

13

بهرام

بیرانوند

بروجرد

فوق‌لیسانس در رشته مدیریت و علوم سیاسی

ریاست بنیاد مستضعفان و جانبازان بروجرد،

14

عباس

پاپی‌زاده

دزفول

فوق‌لیسانس مدیریت کشاورزی از تبریز

مشاور معاون وزیر و کارشناس پروژه‌های بین‌المللی وزارت کشاورزی

15

حبیب

برومند داشقاپو

پارس‌آباد و بیله‌سوار

سطح دو مدرسه آیت‌الله مرعشی نجفی و لیسانس الهیات و معارف اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی

فرمانده کمیته انقلاب اسلامی شهرستان‌های مغان کمیته انقلاب اسلامی، ادوار سوم

16

محمدباقر

شریعتی

بهبهان

حوزوی

شهردار بهبهان

17

سیدراضی

نوری

شوش

دکترای پزشکی علوم پزشکی اهواز

مدیرعامل سازمان بهزیستی و مدیرعامل مؤسسه خیریه عترت شوش، مدیرعامل مؤسسه خیریه امیرالمؤمنین شوش و مسئول مرکز بهداشتی درمانی شوش

18

ناصر

صالحی‌نصب

دشت آزادگان و هویزه

فوق‌لیسانس کشاورزی از اهواز

کارشناس، رئیس امور دام و مدیر جهاد کشاورزی

19

عبدالله

سامری

خرمشهر و جزیره مینو

لیسانس علوم اجتماعی پیام نور آبادان

بسیجی ویژه و کارمند وزارت اطلاعات و مسئول حراست شهرداری مینوشهر

20

رحمت‌الله

نوروزی

علی‌آباد کتول

فوق‌لیسانس تاریخ ایران باستان تهران مرکزی

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان علی‌آباد کتول، معاون برنامه‌ریزی پژوهش و منابع انسانی آموش و پرورش و مدیرکل اداره کار و امور اجتماعی، دبیر واحدهای صنعتی استان، دبیرکارگروه اشتغال استان، دبیر کمیته توانمدسازی واحدهای صنعتی، تولیدی و کشاورزی استان

21

سیدمحمدسادات

ابراهیمی

شوشتر و گتوند

حوزوی اتمام سطح دو و لیسانس تاریخ

روحانی و عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی و دبیر ستا امر به معروف ادوار هشتم، کمیسیون کشاورزی

22

سیدشکرخدا

موسوی

اهواز و باوی

فوق‌لیسانس مدیریت دفاعی از دانشگاه امام‌حسین

سپاه پاسداران، مدیر مسئول برنامه و بودجه سپاه استان، مدرس دانشگاه امام حسین

23

حسین

نیازآذری

بابل

فوق لیسانس مدیریت دولتی مؤسسه آموزش عالی پژوهش مدیریت و برنامه‌ریزی

مدیر داخلی و عضو شورای مرکزی جهاد سازندگی شهرستان بابل، فرماندار بابلسر، فرماندار بابل، مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی استان مازندران، معاون مدیرعامل آبفا استان، مدیرعامل آبفای آب و فاضلاب استان تهران

 

خبر مرتبط :

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه