کد خبر: ۹۱۷۶
تعداد نظرات: ۲ نظر

حکیم مهر - از ابتدای امسال 30 مورد ابتلا به تب کریمه کنگو در کشور داشته ایم که 6 مورد از آنان فوت کرده اند.

دکتر محمد مهدی گویا رییس مرکز مدیریت بیماری ها افزود: یک نفر از فوتی ها فردی غیرایرانی بوده است. همچنین از ابتدای امسال تعداد موارد بیماری نسبت به سال گذشته هیچ تفاوتی نداشته است.

وی با اشاره به اینکه این بیماری عمدتا" در کسانی که با دام سر و کار دارند یا به کار ذبح اشتغال دارند دیده می شود، گفت: افرادی که در کشتارگاه ها کار می کنند مکمن است آلوده شده و باعث آلودگی شوند.
دکتر گویا با تصریح اینکه تب کریمه کنگو از طریق خوردن گوشت و لبنیات انتقال پیدا نمی کند، اظهار داشت: گوشت ذبح شده در کشتارگاه ها 24 ساعت در سرما نگهداری می شود و همین امر باعث از بین رفتن ویروس می شود.
وی ادامه داد: اما اگر کسی دام زنده را راسا" کشتار کند و یا زیر نظر دامپزشک این کار را انجام ندهد ممکن است به این ویروس آلوده شود.
رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر گفت: به جز 4 نفری که در مشهد در بیمارستان مبتلا شدند، کلیه کسانی که مبتلا به این بیماری شدند با دام تماس مستقیم داشته اند.
لازم به ذکر است در مشهد 6 نفر به تب کریمه کنگو مبتلا شدند که دو نفر از آنان به دلیل شدت بیماری جان خود را از دست دادند.
رییس مرکز مدیریت بیماری ها مجددا" از هموطنان خواست از خرید و ذبح دام بدون مجوز سازمان دامپزشکی خودداری کنند.

 

خبر مرتبط :

انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
مريم صالحي
|
-
|
۰۹:۵۶ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۳
0
0
با سلام
چرا از ورود دام زنده و منجمد هاي وارداتي بي كيفيت و غير بهداشتي از پاكستان ، برزيل و ساير كشورهاي ديگر جلوگيري نمي شود كه اينگونه بيماريها و معضلات را نداشته باشيم و ضمنا همچون گذشته از دامداري كشور حمايت كنيم.
دکتر آراسب دباغ مقدم
|
-
|
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۳
0
0
حتما باید یک پزشک میمرد تا آقایان اعلام خطر کنند؟ آن 5 نفر قبلی که مردند، انسان نبودند؟ علت پنهان کاری ........ تا قبل از فوت یک پزشک و علنی شدن ماجرا ...... چه بوده است؟ چرا آلودگی استان ها اعلام نمی شود؟ ......................
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه