کد خبر: ۸۷۳
تعداد نظرات: ۱ نظر
جهان نیوز : زندگی های اشرافی و تجملی و مدگرایی غربی باعث شده است که فرهنگ زندگی ایرانی و حتی فرهنگ نگهداری حیوانات نیز تغییر کند و از درون تهی شود. هزینه های میلیونی برای سگ و گربه در حالی است که عده زیادی در کشور از سوء تغذیه رنج می برند و در شبانه روز به اندازه یک وعده غذای گربه های خانگی غذا مصرف نمی کنند...
dfasdfasdfsdcxv

حکیم مهر -  سایت خبری جهان نیوز در خبری با عنوان ( آمار عجیب از خرید و فروش گربه در کشور ) به بررسی این موضوع پرداخته است. متاسفانه در این خبر به طرز بسیار ناشیانه به واکاوی این موضوع پرداخته شده و چون از نظرات کارشناسان امر (دامپزشکان) بهره ای گرفته نشده به مغالطه ای آشکار روی آورده است.

این سایت خبری که حتی تفاوت همستر و گربه را به خوبی ندانسته و خرید و فروش همستر را با ارقام میلیونی به خواننده القا نموده و به نشر اکاذیب دست زده است در بخشی از این خبر با انتشار چند تیتر خبری سعی در مظلوم نمایی داشته و معلوم نیست این تیترهای پایانی چه ارتباطی به نگهداری گربه داشته است؟!

در بخش دیگری هم سوء تغذیه عده زیادی در کشورمان را منافی رسیدگی به حیوانات دانسته است که متاسفانه با ناآگاهی آشکار از مبانی دینی این دو موضوع متفاوت را به هم ربط داده و سعی کرده تقصیر را متوجه صاحبان حیوانات خانگی کند. این در صورتی است که صرف هزینه برای نگهداری حیوانات در کشورهای دیگر دنیا حتی با تصویب بودجه های هنگفت همراه است و ارتباطی با سوء تغذیه یا فقر افراد ندارد. نهادهایی در کشور مسئول رسیدگی به امور فقرا هستند و باید کار خود را به درستی انجام دهند و نهادهایی هم باید به مسئله سوء تغذیه بپردازند و در صدد حل آن برآیند. اما آیا نگهداری از حیوانات خانگی توسط عده ای از مردم که خود توان سرپرستی این حیوانات را برعهده می گیرند و از هیچ نهاد یا بودجه عمومی کشور استفاده نمی کنند ارتباطی با سوء تغذیه برخی افراد جامعه دارد؟!!!

 

متن خبر سایت جهان نیوز به این شرح است :

 

اخیراً خرید و فروش گربه در کشور و خصوصاً شهر تهران افزایش چشمگیری داشته است، به گونه‌ای که برای معامله گربه مبالغ چند میلیون تومانی رد و بدل می‌شود.

تبلیغات بیش از حد رسانه‌های غیر مجاز و نمایش فیلم‌های خارجی ، باعث آن شده است که فروشگاه‌های زیادی به فروش گربه ترغیب شوند.

دایرشدن مغازه‌های فروش حیوانات خانگی که به کار فروش گربه نیز می‌پردازند و انبوهی از آگهی‌های اینترنتی، موید رشد روزافزون این پدیده در کلانشهرهای ایران به ویژه تهران است.

گربه ایرانی یا همان "پرشین کت" مهمترین نوع بازاری آن است که برای هر یک از آنها قیمتی از 300 هزار تومان گرفته تا 4 میلیون تومان تعیین می‌شود.

اخیراً هم در کشور بلغارستان، گربه ایرانی (persian cat) به عنوان زیباترین گربه جهان معرفی شده است که همین امر موجب رواج گربه‌داری در ایران شده است.
پرشین چین، چین چیلای، سیامی و سنجاب همسترو برخی از نژاد های معروف گربه هستند که به قیمت های میلیونی خرید و فروش می شود .
سایت های ویژه اینترنتی که به کار تبلیغ فروش گربه مشغولند، به روشنی حکایت از رواج پدیده ای تازه در جامعه ایران دارد.
"فروش توله پرشین کت در رنگ های سفید ، دودی ، مشکی و شکلاتی (هیمالیایی) . صد در صد خالص و اصیل ، دارای پوزه هایی کاملا صاف . دو ماهه . نر و ماده . از پدر و مادر وارداتی از کشور اوکراین ". نمونه تبلیغات اینترنتی برای فروش گربه است.
در توصیف یکی از این گربه ها آمده است:موهای بلند ، دم و یال پر پشت گربه ایرانی ، او را به زیباترین نژاد در دنیا تبدیل کرده است. موهای او به آراستن مداوم و روزانه نیاز دارد ، بنابراین اگر این نژاد را به عنوان حیوان خانگی خود انتخاب کرده اید ، بهتر است تا روزانه حداقل 15 دقیقه را صرف برس کشیدن و شانه زدن وی نمایید.

فروش گربه تنها از طریق اینترنت نیست. کافی است سری به خیابان بزنید و از اولین مرکز فروش حیوانات خانگی که در مسیرتان قرار دارد بخواهید شما را برای خرید گربه راهنمایی کند. آنچه بیش از سایر حیوانات در این فروشگاه ها جلب توجه می کند گربه سفید پشمالویی است که در جایگاه خود با حالتی خاص لم داده و به مشتریان به چشم خریدار نگاه می کند.

یک فروشنده حیوانات خانگی می گوید:«گربه برای خریداران سنین پایین حکم یک سرگرمی را دارد اما مسن ترها به آنها به چشم یک همدم و مونس نگاه می کنند و وقت بیشتری را با گربه ها می گذرانند.»
وی ادامه می دهد: «حدود نیمی از مشتریان به نوع سفیدرنگ پرشین کت علاقه بیشتری دارند. بعد از آن نوع مشکی و طوسی طرفدار دارد. رنگ چشم گربه ها نیز در جلب نظر مشتری موثر است. قیمت گربه ها از 450 هزار تومان به بالاست و برخی از آنها مثلاً نوع سفید با چشم آبی آن تا 20 میلیون تومان نیز فروش رفته است.»
در همین رابطه فروش لوازم جانبی گربه هم بازار جالبی دارد. قلاده گربه - اسباب بازی گربه - تشویقی گربه - تعلیمی گربه - غذای کنسرو شده - غذای خشک گربه - قرص - وسایل حمل گربه از جمله لوازم جانبی گربه هستند.
قیمت برخی از این لوازم بدین شرح است:

اسباب بازی گربه از 4 هزار تومان تا 60 هزار تومان که درخت بازی گربه است 
جای خواب گربه از 20 هزار تومان تا 60 هزار تومان
جای خاک گربه از 10 هزار تومان تا 60 هزار تومان که فیلتر دار است
ظرف غذا از 15 تومان تا 100 هزار تومان
برس و شانه گربه از 5 تا 20 هزار تومان
قرص ویتامین گربه 6000 تومان
ساک حمل گربه از 3 هزار تومان تا 40 هزار تومان
اسپری بو بر گربه 15 هزار تومان
غذای گربه بین 1500 تا 20 هزار تومان
برخی از منو ها غذا: غذای گربه مخلوط مرغ و گوشت و ماهی:2500 تومان
غذای گربه با طعم گوشت بره و برنج:2500 تومان
کنسرو ماهی سالمون برای گربه های بالغ :3500 تومان
تشویقی نرم گربه با طعم مرغ و جگر:4000 تومان
غذای خشک گربه در 3 طعم با لایه از پنیر:13500
زندگی های اشرافی و تجملی و مدگرایی غربی باعث شده است که فرهنگ زندگی ایرانی و حتی فرهنگ نگهداری حیوانات نیز تغییر کند و از درون تهی شود.
هزینه های میلیونی برای سگ و گربه در حالی است که عده زیادی در کشور از سوء تغذیه رنج می برند و در شبانه روز به اندازه یک وعده غذای گربه های خانگی غذا مصرف نمی کنند.
در ادامه خواندن این خبر که یک نوع دیگر زندگی کردن با حیوانات است ، توصیه می شود.
"کودک ۱۲ ساله ای پس از گم کردن گله گوسفند، در ارتفاعات سنگسر سمنان بر اثر بارش برف شدید و غلبه سرما، زیر برف مدفون و جان باخت. "
به گزارش رسانه ها عارف پسر ۱۲ ساله که برای امرار معاش خانواده مجبور به کارگری بوده است پس از مدتی کارگری ساختمان، به سمنان رفت و به کار چوپانی مشغول شد.وی که سرپرستی ۱۵۰۰ راس دام را داشت به علت برف شدید و بوران گله را گم کرد.
عارف برای فرار از سرما به داخل چاله ای رفت تا از سرما در امان باشد، اما پس از گذشت چند ساعت سرما به او غلبه کرد و به خواب رفت و بر اثر برف در زیر برف مدفون شد و جان باخت.

 

 

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
masood
|
-
|
۲۲:۵۰ - ۱۳۸۸/۰۹/۰۱
0
0
بسیار متاسفم از نشر این خبر توسط جهان نیوز
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه