کد خبر: ۷۶۷۷۰

حکیم مهر: در راستای مبارزه و پیشگیری از بیماری های قابل انتقال بین انسان و حیوان کارشناسان شبکه دامپزشکی از حیوان درگیر شده با اهالی روستای نیگ شهرستان قاینات در محل حضور و نمونه گیری نمودند.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی شبکه دامپزشکی قاینات، «دکتر مجید بلوکی مقدم» رئیس شبکه دامپزشکی گفت بنا به گزارش مردمی مبنی بر درگیری یک قلاده شغال با اهالی روستای نیگ از توابع مرکزی شهرستان قاینات کارشناسان شبکه در محل حضور یافتند و پس از بررسی ها و تحقیقات لازم ازحیوان تلف شده نمونه برداری های لازم جهت تشخیص بیماری هاری  صورت پذیرفت.

بلوکی مقدم افزود: در موارد حمله ور شدن و گاز گرفتگی حیوان کارشناسان بیشتر به بیماری هاری مشکوک می شوند که پس از نمونه گیری های لازم باید نمونه اخذ شده به آزمایشگاه مرجع ارسال و مورد تشخیص و بررسی قرار گیرد.

وی یادآور شد هاری یک بیماری عفونی حاد و کشنده ویروسی است که به دوشکل تحریکی (هاری خشمگین) و ساکت (هاری فلجی) ظاهر می شود، میزان کشندگی بالا (100%)، بطوری که پس از ظهور علایم بالینی چه در انسان و چه در حیوان، قابل درمان نبوده و بیمار محکوم به مرگ خواهد بود.نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه