کد خبر: ۷۰۳۸۹
تعداد نظرات: ۱ نظر

حکیم مهر: رییس شبکه دامپزشکی ششتمد خراسان رضوی گفت: یک واحد تولید مرغ گوشتی در این شهرستان، که علائم بیماری آنگارا در بین طیور آن نمایان شده بود، با هدف جلوگیری از شیوع بیماری، پاکسازی و همه طیور آن معدوم و مدفون شدند.

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایرنا، «دکتر ولی الله جغتایی» روز سه شنبه اظهار داشت: این واحد مرغداری به ظرفیت ۱۱ هزار قطعه در محدوده روستای "بِسک" شهرستان ششتمد قرار دارد که طیور آن از ۳۴ روزگی مبتلا به بیماری آنگارا شده بودند.

وی اظهار داشت: با توجه به برنامه پایش و مراقبت از وضعیت بهداشتی مرغداری های شهرستان، برای پیشگیری از انتقال بیماری به واحدهای مجاور، با هماهنگی صندوق بیمه بانک کشاورزی اقدام به معدوم سازی کلیه طیور موجود در این کانون بیماری شد.

رییس شبکه دامپزشکی ششتمد گفت: آنگارا از بیمارهای نوظهور در مرغداری هاست که در حال حاضر فاقد درمان موثر بوده و ویروس عامل بیماری نسبت به سایر عوامل بیماری های طیور از مقاومت بیشتری در برابر عوامل محیطی و ضدعفونی های معمولی برخوردار است.

دکتر جغتایی افزود: بهترین راه پیشگیری از بیماری، رعایت اصول بهداشتی در مرغداری ها و خرید جوجه یک روزه با سابقه واکسن است.

شهرستان ششتمد با حدود ۱۰۰ واحد مرغداری گوشتی به ظرفیت یک میلیون و ۷۰۰ هزار قطعه جوجه ریزی در هر دوره پرورش، یکی از شهرستان های فعال و پرتراکم استان خراسان رضوی در خصوص پرورش طیور گوشتی به شمار می رود.

مرکز این شهرستان 24 هزار نفری در ۲۴۰ کیلومتری جنوب غربی مشهد واقع است.


انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
دامپزشک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۸
0
0
ضمن خسته نباشید منتها، چاله تلفات به هیچ وجه عمق مناسب ندارد . در دوره های بعدی انتقال افقی رخ خواهد داد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه