کد خبر: ۶۹۷۱۷

حکیم مهر: فرماندار کاشان ضمن تاکید بر لزوم نظارت بیش از پیش دامپزشکی بر واحدهای دام و طیور، گفت: کشتارگاه کاشان دچار فرسودگی شده است.

به گزارش حکیم مهر به نقل از تسنیم، «محمدشریف زارعی» صبح امروز در دیدار با مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان با بیان اینکه خدمات ارزشمند کارکنان سازمان دامپزشکی بدون تبلیغات، برای تامین سلامت مردم به شکل مستمر انجام می‌شود، اظهار داشت: مسئولیت مجموعه دامپزشکی به سبب ارتباط مستقیمی که در تضمین امنیت غذایی کشور عهده‌دار بوده و اثرگذار و استراتژیک است.

وی افزود: با توجه به وجود بیش از یک‌هزار و 890 عامل بیماری دام و اشتراک بیش از 50 درصد این بیماری‌ها میان انسان و دام نقش دامپزشکی برای تامین و تایید مواد غذایی سالم  بسیار مهم  است.

سرپرست فرمانداری ویژه کاشان تاکیدکرد: در حال حاضر شهرستان کاشان دارای امنیت غذایی بهتری بوده و دام و طیور تولیدی از سلامت بهداشتی مطلوبی برخوردار است و به معنای واقعی مدیون و مرهون تلاش‌های شبانه‌روزی و بی‌دریغ عوامل دامپزشکی است.

زارعی تصریح کرد: متاسفانه بخشی از هفت هزار دام  منطقه کاشان در حوزه شهری هستند و این در کنار فعالیت 600 واحد پرورش پرنده و 550 واحد تولید ماهیان زینتی در راوند و فرسودگی کشتارگاه کاشان سبب انتظار بیشتر مردم از دامپزشکی در جایگاه یک مجموعه نظارتی شده است.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه