کد خبر: ۶۸۲۳۶

حکیم مهر: مدیر کل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست، منتظمی گفت: تداوم بارش برف و کاهش دما در طی چند روز آینده احتمالا شاهد نزدیک شدن گونه های جانوری وحشی به حریم روستاها و مراکز انسانی برای تامین غذا خواهیم بود.

به گزارش حکیم مهر به نقل از سازمان حفاظت محیط زیست، «دکتر شهاب الدین منتظمی» افزود: بارش گسترده برف و کولاک و کاهش شدید دما در بخش های وسیعی از کشور، به ویژه در غرب کشور سطح وسیعی از زیستگاه های طبیعی از برف پوشیده شده است.

وی با بیان این که تداوم بارش برف و کاهش دما در طی چند روز آینده احتمالا شاهد نزدیک شدن گونه های جانوری وحشی به حریم روستاها و مراکز انسانی برای تامین غذا خواهیم بود،گفت: با نزدیک شدن گونه های جانوری به مناطق مسکونی با افزایش احتمال تعارض بین انسان و حیات وحش همراه خواهد بود.

وی تصریح کرد: هرگونه غذا دهی به گونه های جانوری به ویژه گوشتخواران، علفخواران وحشی و همچنین پرندگان مهاجر آبزی ممنوع است و فقط در مواقع خاص با هماهنگی ادارات کل حفاظت محیط زیست استان ها و با رعایت اصول بهداشتی و ایمنی در مناطق مربوط انجام شود.

مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست، اظهار داشت: از تمامی شهروندان و طبیعت دوستان خواستاریم در صورت مشاهده هرگونه حضور  حیوانات وحشی و یا بیمار و تلف شده در طبیعت، موارد را به نزدیکترین پاسگاه محیط بانی و ادارات محیط زیست استان ها گزارش کنند.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه