کد خبر: ۶۷۳۳۴

مدیر کل دامپزشکی مازندران اعلام کرد تا کنون گزارشی از وقوع بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در واحدهای مرغداری صنعتی استان گزارش نشده است.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان مازندران، «دکتر محمد حسن گلپایگانی» مدیر کل دامپزشکی مازندران در پی اعلام سازمان دامپزشکی کشور مبنی بر تائید رخداد آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در مازندران، تاکید نمود: تلفات در یک واحد پرورش غیر مجاز اردک بومی در حاشیه روستای پایین احمد کلا در شهرستان بابلسر رخ داد و تاکنون گزارشی از تلفات غیر عادی در صنعت طیور مازندران گزارش نشده است.

وی خاطر نشان کرد، همانگونه که در اطلاعیه سازمان دامپزشکی کشور درج شده ، اکیپ‌های واکنش سریع دامپزشکی استان مازندران به محض دریافت گزارش در محل حاضر و پس از اخذ نمونه جهت بررسی، اقدامات بهداشتی قرنطینه ای لازم را برای جلوگیری از انتشار این ویروس بعمل آوردند.

ایشان به مردم اطمینان خاطر داد کلیه مرغ های بسته بندی شده در بازار که در کشتارگاه های صنعتی طیور استحصال و با نظارت بهداشتی دامپزشکی در مراکز عرضه در حال توزیع می باشند به دلیل نظارت بهداشتی دامپزشکی بر روند استحصال، عاری از این بیماری هستند و توصیه ما به شهروندان اینست که مرغ مصرفی خود را از مراکز مجاز تحت نظارت دامپزشکی تهیه و ضمن توجه به برچسب محصول شامل تاریخ تولید، انقضاء، کد پروانه بهره برداری از دامپزشکی و برند کشتارگاه استحصال شده، در هنگام تمیز کردن مرغ حتما از دستکش استفاده نمایند.

گلپایگانی در این خبر به مرغداران استان توصیه کرد با توجه به در پیش بودن فصل سرما، اقدامات قرنطینه ای و امنیت زیستی در واحدهای پرورش را تشدید نموده و علاوه بر توجه به توصیه های بهداشتی دامپزشکی در صورت بروز و مشاهده تلفات غیر عادی در گله، مراتب را فوراً با ادارات دامپزشکی شهرستانها در میان بگذارند.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه