کد خبر: ۶۷۳۲۵
 
 

حکیم مهر: شماری از دامداران بهشهری با اشاره به تلفات مشکوک دام طی روزهای اخیر خواستار توجه ویژه مسئولان امر از جمله دامپزشکی برای مهار بیماری شدند .

به گزارش حکیم مهر به نقل از مهر، جمعی از دامداران بهشهر با اشاره به تلفات مشکوک دام طی روزهای اخیر توجه و اقدام فوری مسئولان را برای پیشگیری از تلفات و ارائه خدمات حمایتی مورد نیاز خواستار شدند.

به گفته آنان طی روزهای اخیر با تلفات مشکوک و بی رویه دام در برخی دامداری‌ها مواجه هستیم و دامداران تاکنون هزینه‌های زیادی را برای درمان دام‌ها و انتقال آنان برای نمونه برداری خرج کردند.

آنان از کم توجهی و ضعف نظارت دامپزشکی برای مدیریت بیماری در منطقه گلایه کردند.

این گلایه دامداران در حالی است که «دکتر هایده باقری» رئیس دامپزشکی بهشهر درباره علت تلفات دام در بهشهر با بیان اینکه نمونه برداری انجام شد و منتظر اعلام نتایج هستیم، گفت: هنوز دلیل این تلفات اعلام نشده است.

وی با بیان اینکه بیماری مشترک بین انسان و دام نیست و نگرانی وجود ندارد، از دامداران خواست تا اقدامات مدیریتی و پیشگیرانه را در دامداری‌ها جدی گیرند.

توضیحات رئیس اداره دامپزشکی بهشهر درباره علت تلفات مشکوک دام سبک در این شهرستان

به گزارش حکیم مهر به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان، «دکتر هایده باقری»  رئیس  دامپزشکی بهشهر  درباره علت  تلفات دام  سبک در این شهرستان،گفت: نمونه برداری از دام های تلف  انجام شده و منتظر اعلام نتایج آزمایشگاه هستیم.

او افزود: این بیماری مشترک بین انسان و دام نیست و جای نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

باقری گفت: به مردم اطمینان می‌دهیم که این بیماری بین دام‌های دیگر هم مسری نیست.

رئیس دامپزشکی بهشهر با بیان اینکه در تماس با دامدار مربوطه وضعیت این بیماری در دام‌های وی امروز خیلی بهتر بود، افزود: پیگیر دریافت پاسخ آزمایشگاه هستیم و تا آن زمان راهنمایی لازم را به دامدار ارائه خواهیم کرد.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه