کد خبر: ۶۷۲۵۶
تعداد نظرات: ۸ نظر
مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش:
«مصطفی آذرکیش» افزود: راه‌اندازی رشته «بهداشت دام عشایر و روستا» در شورای عالی آموزش و پرورش تصویب شد ...

حکیم مهر: مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش از ایجاد رشته‌های جدید در شاخه کاردانش خبر داد و گفت: رشته «بهداشت دام عشایر و روستا» راه‌اندازی و در شورای عالی آموزش و پرورش تصویب شد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایسنا، «مصطفی آذرکیش» با اشاره به اینکه در حوزه محتوا، رشته‌های جدیدی در شاخه کاردانش راه‌اندازی کردیم که شمار آن به 9 رشته می‌رسد گفت: به عنوان مثال دو رشته «حمل‌ونقل ریلی» ایجاد شد و سومین رشته در این حوزه نیز در حال نهایی شدن است. رشته های حمل‌ونقل ریلی با مشارکت شرکت راه آهن زیرنظر وزارت راه‌وشهرسازی راه‌اندازی شده است.

وی افزود: رشته «خدمات فروشگاهی» با همکاری و مشارکت اتاق اصناف ایران، رشته «محیط‌بانی» با هماهنگی و مشارکت سازمان حفاظت از محیط‌زیست راه‌اندازی شد. رشته «بهداشت دام عشایر و روستا» با مشارکت سازمان دامپزشکی و وزارت جهادکشاورزی راه‌اندازی و در شورای عالی آموزش و پرورش تصویب شد. همچنین رشته «بازیافت مواد و انرژی» را با مشارکت سازمان‌ دهیاری‌ها و شهرداری‌های وزارت کشور داشتیم.

آذرکیش با بیان اینکه در حال رایزنی با بیمه مرکزی برای ایجاد رشته‌ جدید دیگری در حوزه بیمه هستیم گفت: موافقت‌های اولیه اخذ شده و فعلا در مرحله کارشناسی است. مکاتبات و پیگیری‌هایی با بیمه مرکزی جمهوری اسلامی در این زمینه انجام شده است. امروز بورس، بانک و بیمه، نیاز بازار کار است و ایجاد رشته‌های جدید می‌تواند به این تقاضا پاسخ دهد.

مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش افزود: مشارکت در حوزه آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش را در حوزه‌های مختلفی داریم. رشته‌های ما در هر چهار زمینه صنعت، خدمات، کشاورزی و هنر یا تولیدمحور و یا خدمات‌محور هستند و آموزش مشارکتی از این حیث دارای اهمیت است.

وی با اشاره به ضرورت همکاری مشترک آموزشگران بازار کار و سیاست‌گذاران حوزه کار گفت: این امر هم با تعریف مسئولیت‌های مشخصی برای هریک از آنها برنامه‌ریزی می‌شود و معتقدیم شرط اساسی شکوفایی و بالندگی جوامع در توسعه سرمایه‌های انسانی آن نهفته است.

مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: لازم است خروجی نظام آموزش‌وپرورش با توجه به تاکید سیاست‌های ابلاغی متناسب با نیازهای بازار کار تربیت شوند. مهارت‌آموزی جزو اولویت‌های اصلی وزارت‌ آموزش و پرورش است، زیرا مهارت باعث ارتقای کیفیت زندگی و افزایش کارایی افراد می‌شود. تربیت افراد متخصص و ماهر از جمله عوامل اصلی توسعه پایدار و تولید ثروت ملی محسوب می‌شود.

آذرکیش با اشاره به نامگذاری امسال به «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» گفت: آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای محرک اصلی اقتصاد است. هرکجا اقتصاد شرایط بهتری پیدا کند شاهد رونق بیشتر در آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای هستیم. باتوجه به اینکه یکی از پیشران‌های اقتصادی، نیروی انسانی است، اکنون خلاء آموزش‌های مهارتی در کشور دیده می‌شود و اینکه گفتیم این رشته‌ها را با کمک دستگاه‌های دیگر راه‌اندازی کردیم، نشان‌دهنده اهمیت آموزش‌های فنی با توجه به مشارکت بین‌بخشی و دستاوردی در این حوزه است.

 
انتشار یافته: ۸
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
قادر چومان
|
France
|
۰۰:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۳
0
6
گل بود و به سبزه هم اراسته شد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۳
خاک بر سر اون خانواده ای ک بچشو بفرسته این رشته .
ناشناس
|
United States
|
۰۲:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۳
1
10
دام عشایر ۸ پا داره، گوسفندانش ۲ تا سر دارند و گاوها تک چشم هستند. دام عشایر با دام غیر عشایر چه فرقی داره؟ آها فهمیدم دارید به هر دری می‌زنید که از این قحطی فرار کنید ولی این زمانی امکان پذیر خواهد شد که روابط خارجی خود را تصحیح کنیم زیرا اول کشور ما پتانسیل تامین همه نیازهای جامعه را ندارد و کشور کم آب و بیابانی هستیم و دوم میاز جامعه فقط گوشت و برنج و پوشک بچه و موز نیست بلکه در دنیای امروز حق انتخاب حرف اول را می‌زند و میلیونها نوع تنوع محصول در دنیا وجود داره که ما فقط محدود به همان قسمت برنج و موز و گوشت هستیم. به هر حال کاری که در حال انجام است خیانت به یک کشور است چون در حال فراری دادن جوانان، تحصیل کردگان و نخبه‌های کشور می‌شود. فقط کافی است سری به فقیرترین کشورهای منطقه بزنید تاببینید چه خبره و ما مثل ماهی هستیم که فقط سرش را در یک لیوان آب گذاشتند و زنده هستیم تا به برخی ها خدمات بدهیم و حق زندگی نداریم.
یاس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۳
1
7
شما نمی‌توانید برای دکتر های دامپزشکی کمک کنید و امنیت شغلی بسازید و کل دامپزشکی رفته دست کاردان های دام پزشکی و دکتر ها رو نابود کردید
حالا یه گروه دیگه هم وارد کنید تا تیر خلاص زده باشید

شما اصلا دکتر هستید یا درد دکتر ها رو می‌دونید ؟
به هیچ کس که اجازه داروخانه مطب مایه کوبی نمی دید به هر دلیل کذایی فلان و فلان
بهمش بزنید
احتمالا عمدی دارید نابود می کنید تا سیل بیکاران رو بسازید
محض اطلاع مقامات بالا دست
مجید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۳
1
6
بعد از بهداشت یار دامپزشکی (شاهکار جهاد برای فروش مدرک ) الان نوبت متخصص بهداشت دام عشایر است ! فردا پس فردا هر کس یک سرنگ برمیدارد و شروع به واکسیناسیون و طبابت خواهد کرد کافی است کمی مزه پول را بچشد بیچاره کاردان ها و کارشناسان دامپزشکی دستشان به جائی بند نیست، جمعیت دامی روز به روز به سمت انقراض میرود (مثل دایناسور ها البته با برخورد سیارک خشکسالی و بحران اقتصادی ) و تعداد کاردان های بیکار زیادتر البته برای افرادی که حقوق دولتی میگیرند زیاد مهم نیست که همکاران کاردانشان راننده اسنپ باشند .
ناشناس
|
United States
|
۰۷:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۳
0
1
اوج مدیریت قرن بیست و یکمی!
اونوقت از این تشکیلات درمانگر غیر مجاز پرور انتظار دارن با درمان غیر مجاز مقابله کنه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۳
0
3
وزارت بهداشت هم با همکاری وزارت آموزش و پرورش، رشته بهیاری رو راه اندازی کرد، هنرستان کاردانش بهیاری سابقا دبیرستان بهیاری
ناشناس
|
Germany
|
۱۶:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۸
0
0
میشن دامپزشک بیسواد
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه