کد خبر: ۶۵۸۳۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
 
 

حکیم مهر:روز دوشنبه 8 شهریور ماه دکتر توکلی مدیر کل دامپزشکی استان البرز با حضور در دفتر دکتر عباسی نماینده مردم شریف و شهید پرور شهرستان های کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا و نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با وی دیدار و گفتگو کرد .

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان البرز، در این دیدار دکتر توکلی ضمن ارائه گزارشی از عملکرد دامپزشکی استان، به وظایف و مسئولیت های دامپزشکی در حوزه های مختلف کاری اشاره کرد.

دکتر توکلی افزود: نقش دامپزشکی در نظارت بربهداشت مواد غذایی تولید شده با منشاء پروتئینی از جمله گوشت مرغ، گوشت قرمز، گوشت ماهی، گوشت شتر مرغ، شیر، عسل، تخم مرغ و ... نقش مهمی در حفظ بهداشت و سلامت مواد غذایی جامعه  دارد.

دکتر توکلی تصریح کرد: کنترل و پیشگیری از بیماری های واگیر دام از دیگر مسئولیت های دامپزشکی بوده که نقش اساسی در حفظ سرمایه های دامی کشور و همچنین اقتصاد دامداران، عشایر و روستائیان ایفا کرده و لازم است برای قطع وابستگی به واردات مواد غذایی با منشاء دامی، اهمیت نقش دامپزشکی مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل دامپزشکی استان البرز گفت: بیماری های مشترک بین انسان دام همچون تب مالت، هاری، تب خونریزی دهنده کریمه کنگو، شاربن و بسیاری از بیماری های دیگر که میتواند انسان را در معرض بیماری و بعضا مرگ قرار دهد در مرحله نخست توسط دامپزشکی مهار و کنترل می گردد که در غیر اینصورت و عدم انجام واکسیناسیون منظم و به موقع دام ها می تواند هزینه مالی و کار مضاعفی را به دوش وزارت بهداشت و درمان و همچنین شهروندان تحمیل کند.

دکتر توکلی در ادامه درخواستی را مبنی بر مساعدت در تامین ساختمان برای استقرار اداره دامپزشکی شهرستان کرج که در حال حاضر استیجاری می باشد، به نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی ارائه داد.

دکتر علیرضا عباسی در این دیدار ضمن تبریک هفته دولت به مدیرکل دامپزشکی و همه دولتمردان گفت: اینجانب به عنوان نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تلاش خود را در جهت کمک به دولت انجام میدهم، زیرا اگر کارهای اجرایی کشور خوب پیش برود رضایت مردم جلب شده و این رضایتمندی از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است

نماینده منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی افزود: در حال حاضر مهمترین مشکل عدم وجود هماهنگی در بین دستگاه های اجرایی در برخی از مسائل و مشکلات است که با دعوت از دستگاه های مرتبط  و برگزاری جلسه میتوان بسیاری از موانع را رفع نمود.

وی تصریح کرد: مشکلات باید بررسی شود که از نحوه اجراست و یا نیاز به وضع قانون دارد که بنده به عنوان نماینده مردم آمادگی طرح مسائل پیشنهادی و کارشناسی شده را برای رفع موانع در مجلس شورای اسلامی دارم.

در ادامه این نشست در خصوص واکسیناسیون دام سبک و بیمه دام ها بحث و تبادل نظر شد و مقرر گردید گزارشی از اقدامات و پیشنهادات به صورت مکتوب برای بررسی در کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی ارائه گردد.

 

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۰
0
0
ماده ی 19 فراموش نشود
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه