کد خبر: ۶۱۱۳۷
تعداد نظرات: ۷ نظر
در راستای اجرای بیانیه برنامه مشترک (SOI (Statement of intention:
در این جلسه همکاری آزمایشگاهی بین کشورهای عضو با انستیتو آریا روسیه و شاپ ترکیه مورد تاکید قرار گرفتند و امضا پروتکل ارسال نمونه تب برفکی بین کشورها مورد تاکید قرار گرفت...

حکیم مهر: بر اساس چارچوب کاری مسیر کنترل پیشرونده تب برفکی (PCP) و کنترل بیماری‌های فرامرزی در 25 می سال 2016 در فرانسه سازمانهای دامپزشکی کشورهای منطقه قفقاز و همسایه جنوب شرقی اروپا طی بیانیه‌ای رسمی یک همکاری گسترده منطقه ای در خصوص کنترل و پیشگیری بیماری با محوریت EuFMD کمیسیون تب برفکی اتحادیه اروپا را مورد موافقت قرار دادند.

به گزارش حکیم مهر به نقل از دفتر سازمان‌های تخصصی و امور بین الملل سازمان دامپزشکی، طی این توافق مقرر گردید کشورها اطلاعات واکسیناسیون و کانون‌های تب برفکی را در اختیار یکدیگر قرار دهند و نسبت به همکاری آزمایشگاهی، انجام ارزیابی خطر به ویژه در نقاط مرزی اقدام نمایند.

این جلسه که پنجمین جلسه برگزار شده بین کشورهای ایران، روسیه، آذربایجان، ارمنستان، گرجستان، عراق و ترکیه بود با حضور رؤسای سازمانهای دامپزشکی کشورها و EuFMD برگزار شد. یکی از دستاورهای اخیر بیانیه اقدام مشترک، امکان برگزاری جلسات سه جانبه بین ایران، ترکیه و پاکستان بوده است.

در ابتدای جلسه «آقای بلیک» رئیس کمیسیون تب برفکی اتحادیه اروپا سخنرانی کرد و در ادامه رؤسای سازمانهای دامپزشکی و رابطین EuFMD  کشورها به بیان شرایط کشورها در ماه های گذشته در خصوص بیماریهای فرامرزی پرداختند.

در این جلسه همکاری آزمایشگاهی بین کشورهای عضو با انستیتو آریا روسیه و شاپ ترکیه مورد تاکید قرار گرفتند و امضا پروتکل ارسال نمونه تب برفکی بین کشورها مورد تاکید قرار گرفت.

همچنین مقرر گردید کارگاه های آموزشی در خصوص ارزیابی خطر و مانیتورینگ متعاقب مایه کوبی طی ماههای آینده توسط کمیسیون تب برفکی اتحادیه اروپا برگزار شود.

از دیگر مسائل مورد توافق ایجاد یک گروه مشاوره ای در خصوص واکسن تب برفکی با حضور کارشناسان برجسته منطقه و بین‌المللی و نمایندگان سازمانهای دامپزشکی بود که طی ماه های آینده این گروه ایجاد خواهد شد.

انتشار یافته: ۷
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
4
2
دکتر ماکنعی در امور بین المللی فردی شاخص و توانمند است امیداوریم ارتباط منطقه ای سازمان رو تقویت کنه و در آینده شاهد انجام پروژه های بین المللی بیشتری در کشور باشیم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
پروژه در دامپزشکی برای در کوزه گذاشتن خوبه!!! دامدار واکسن می خواد ، مگر دانشگاه است!!!
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۸:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
0
0
یکی از اون نوابغ فن آوری اطلاعات سازمان اون وب کم رو روی سه پایه بگذاره یا اینکه یه لپ تاپ برای رئیس سازمان دامپزشکی بخره شکست گردن بنده خدا
خدایا تویه
ناشناس
|
United States
|
۰۰:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
2
1
اگر در کشور آزمایشگاه رفرانس تب برفکی مورد تایید وجود دارد ، دلیل ارسال نمونه ها به آریا و شاپ چیست ؟؟ ترکیه بیچاره تر از ما هست و ما بدنبال اونها می دویم .. این به معنی همسنگ دونستن کشور ما با کشورهایی مثل افغانستان و امثالهم هست.. دست مریزاد مسئولین محترم سازمان .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
دوست عزیز الان روسیه هم نمونه میده به پربرایت یا ازمایشگاه چین نمونه میده به آزمایشگاه رفرنس در خصوص چیزی که مطلع نیستید حداقل اظهارنظر نکنید
ناشناس
| United States |
۰۴:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
از کی تا حالا شاپ ترکیه رفرانس شده .. مطلع هستیم .. چند سال هست که هیچ نمونه ای به پربرایت ارسال نشده و کلا در اختیار شاپ قرار داده شده .. شاپی که از مرکزتشخیص بیچاره تر هست .. به نظر میاد شما مطلع نیستید .. البته با واردات واکسن از ترکیه بی ارتباط نیست قطعا ..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
0
1
....... تو پربرایت رو با آزمایشگاه ترکیه یکی می‌کنی ...............
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه