کد خبر: ۶۰۹۴۸
تعداد نظرات: ۹ نظر
در وزارت جهاد کشاورزی چه می‌گذرد؟!
اسناد ده‌ها ساختمان و زمین و وسایط نقلیه در شرکت پشتیبانی امور دام کشور گم شده و تکلیف آن‌ها معلوم نیست؛ هم‌چنین ملک‌هایی هم به نام اشخاص حقوقی زده شده است!
 

حکیم مهر: اسناد ده‌ها ساختمان و زمین و وسایط نقلیه در شرکت پشتیبانی امور دام کشور گم شده و تکلیف آن‌ها معلوم نیست؛ هم‌چنین ملک‌هایی هم به نام اشخاص حقوقی زده شده است!

به گزارش حکیم مهر به نقل از فارس، یکی از راههای پی بردن به شفافیت مالی شرکت ها به ویژه شرکت های دولتی، بررسی صورت مالی این شرکت‌ها و همچنین گزارش حسابرسان و بازرسان قانونی درباره این صورت‌های مالی است.

در ادامه، نکات مهم گزارش حسابرسی مستقل و بازرس قانونی در سال منتهی به 29 اسفند سال 1397  درباره صورت مالی شرکت پشتیبانی امور دام کشور آمده است:

گم شدن اسناد دهها ساختمان، زمین و وسایط نقلیه در شرکت پشتیبانی امور دام

بر اساس این گزارش، دارایی‌های ثابت شرکت پشتیبانی امور دام کشور به نحو مناسب مستندسازی نگردیده و به دلیل ضعف موجود در سیستم کنترل‌های داخلی، علی رغم فروش و معاوضه 7 مورد از زمین و ساختمان‌های شرکت به همراه بخشی از اثاثیه اداری در سنوات قبل به بهای تمام شده 95 میلیارد ریال تعدیلی در حساب‌ها به عمل نیامده است. علاوه بر آن، بخشی از دارایی‌های شرکت شامل 21 پلاک زمین و 10 دستگاه ساختمان به بهای تمام شده 479 میلیارد ریال فاقد اسناد مالکیت بوده و اسناد مالکیت 187 دستگاه وسائط نقلیه به بهای تمام شده 9 میلیارد ریال ارائه نگردیده است .

ملک هایی که به نام اشخاص حقوقی زده شد

در گزارش حسابرسان و بازرسان درباره صورت مالی شرکت پشتیبانی امور دام کشور آمده است: همچنین اسناد مالکیت تعدادی از املاک به بهای تمام شده 297 میلیارد ریال به  نام سایر نهاد‌های سازمان‌ها و یا اشخاص حقیقی و حقوقی میباشد . مضافا بخشی از دارایی‌های شرکت (19قطعه زمین، 11 واحد ساختمان، 112 دستگاه وسائط نقلیه و 11 دستگاه ماشین آلات) به بهای تمام شده 55 میلیارد ریال از سنوات گذشته بلااستفاده بوده و  بخش دیگری از دارایی‌‌ها به بهای تمام شده 18 میلیارد ریال در اختیار دیگران می‌باشد؛  ضمن اینکه تعداد 3 شرکت فراوری مواد پروتئینی به  و باتوجه به سپری شدن 12 سال از تاریخ تاسیس آنها، به بهره‌برداری نرسیده است.

1,408 میلیارد ریال از مطالبات وصول نشده است

در ادامه این گزارش تاکید شده است: مبلغ 1,408 میلیارد ریال از مانده حساب‌های دریافتنی، مطالبات راکد و سنواتی می‌باشد که تاکنون به حیطه وصول در نیامده و از این بابت صرفا مبلغ 493 میلیارد ریال ذخیره در حساب‌ها منظور شده است .

 به علاوه بابت مبلغ 2,237 میلیارد ریال مانده مطالبات از اشخاص حقیقی و حقوقی اقدامات حقوقی صورت گرفته که تاکنون به نتیجه نرسیده است، طبق بررسی‌های به عمل آمده، ایجاد ذخیره اضافی از بابت موارد فوق ضروری می‌باشد، لیکن تعیین میزان آن در شرایط حاضر برای این سازمان مقدور نگردیده است.

مانده مطالبات از دولت به مبلغ 23,192 میلیارد ریال شامل مبلغ 14,322 میلیارد ریال زیان عملکرد تکلیفی و تنظیم بازار سنوات 1381 لغایت 1397، مبلغ 8,634 میلیارد ریال زیان عملکرد ذخایر راهبردی کالا‌های اساسی سال‌های 1394 الی 1397 و مبلغ 236 میلیاردریال مربوط به کسری یارانه دریافتی مراکز آموزشی و کارکنان دولت در سال 1387 می باشد که از این بابت در سنوات قبل مبلغ 360 میلیارد ریال بابت طلب سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان و مبلغ 5,100 میلیارد ریال در سال 1397 از طریق تهاتر با تسهیلات دریافتی از بانک کشاورزی تسویه گردیده است، تا تاریخ این گزارش پیگیری‌‌های شرکت منتج به تایید مبلغ 14,526 میلیارد ریال از مطالبات گردیده و  نسبت به مابقی مطالبات به مبلغ 8,665 میلیارد ریال اقداماتی صورت گرفته لیکن تاکنون به تایید سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی ذیربط نرسیده است .

زیان عملکرد ذخایر کالاهای اساسی که منظور شده اما گزارش حسابرسی ندارد

همچنین در سال مالی مورد گزارش  مبلغ 3,308 میلیارد ریال زیان عملکرد تکلیفی و تنظیم بازار و ذخایر راهبردی کالا‌های اساسی سال 1397 به این حساب منظور گردیده که فاقد گزارش حسابرسی می‌باشد . با توجه به موارد فوق آثار احتمالی ناشی از مبلغ مورد تایید دولت و همچنین حسابرسی صورت‌های مالی طرح تنظیم بازار و ذخایر راهبردی کالا‌های اساسی برای این سازمان مشخص نمی باشد.

به گزارش فارس، «حمید ورناصری» از دی ماه ۹۶ به مدیرعاملی شرکت پشتیبانی امور دام کشور منصوب شد و در 14 مهر 98 به اتهام  اخلال در نظام اقتصادی بازداشت شد.وی اکنون به قید وثیقه آزاد است.

مهمترین وظیفه شرکت پشتیبانی امور دام کشور، ذخایر راهبردی کالاهای اساسی و کمک به تامین خوراک دام کشور است.این شرکت در مقاطعی گوشت هم وارد می کرد.

 

انتشار یافته: ۹
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۳
0
2
بعدا پول طرح واکسن دولتی اداره میخاد بده
میگه باید یازده درصد بیمه بدی
ده درصد هم پول به حساب دولت واریز کنی
هزینه واکسن در طرح هر گاو هم هزار تومان میدن
قانون فقط واسه محدود کردن مردم
و انحصار طلبی خودشون هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۳
0
4
دیدید گفتم ابن متخصصان علوم دامی از دامپزشکی عبور کردند کتاب در مورد ناباروری زنان می نویسند حالا هم که بله!!
دامپزشک
|
Denmark
|
۱۲:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۳
0
4
از ........ حمید ورناصری متعهد و انقلابی چه خبر؟زندان تشریف دارند یا ویلای شخصی شون؟
مینو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۳
0
2
بابا ای ول!!! علی برکه الله!!!
..........................
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۳
0
2
درهرسیستم دولتی وشبه دولتی ورودکنن پرازاختلاس ‌وفسادهست تادلت بخواد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۳
0
0
خیلی از این تخلفات بر میگرده به وزیر سابق. نمیدانم آن زمین ورامین .............. جزء این زمینها هست یا خیر. وی که از استیضاح فرار کرد ببینیم این یکی چطور
خلیج فارس
|
United States
|
۱۵:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۴
0
0
ماشااالا سیستم نظارتی و قوانین کشورمون اینقد محکمه که هیچ کس جرات اینجور کارا رو نداره... فقط باید گفت متاسفم واسه این سیستم ..............
البته چون قانونی وجود نداره و دولت هم ...............
بیشتر ازین انتظار نمیره ............
reza
|
Sweden
|
۱۵:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۴
0
0
آقای ریسی که قرار بود جلوی فساد بگیره جی شد . آزاده به قید وثیقه !!!! با پول بیت المال
حججی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
0
0
رفت خارج
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه