کد خبر: ۶۰۱۲۶

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان آذربایجان‌شرقی بر ضرورت مبارزه با قاچاقچیان موادمخدر تأکید کرد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از فارس، «احمد موقری» در جلسه‌ای که با عنوان کمیته حقوقی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان شرکت کرده بود بر حل مشکل قطعه ناقص برای تکمیل و راه‌اندازی دستگاه ایکس ری تریلی تأکید کرد و اظهار داشت: هر چند به سبب وجود تحریم‌ها ورود قطعات و دستگاه‌ها به کشور بسیار محدود و سخت شده است، لکن ضروری است نسبت به تأمین قطعات ناقص این دستگاه اقدامات عاجلی صورت گیرد.

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان همچنین تقویت احساس تکلیف و وظیفه اعضاء شورا را در قبال مصوبات جلسات قبلی و پیگیری مداوم و مستمر مصوبات شورا را توسط هر یک از اعضا خواستار شد.

در این جلسه که با حضور جمعی از دستگاه‌های ذی‌ربط در امر مبارزه با قاچاق موادمخدر در استان آذربایجان‌شرقی تشکل شده بود، در موضوعات ورود اشخاص ثالث به موضوع توقیف خودروهایی که توسط پلیس متوقف شده‌اند همچنین دقت و اهتمام کامل پلیس در زمان تنظیم صورتجلسه اولیه کشف و تحقیق از متهم در رابطه با تعیین تکلیف خودروهای ضبط شده بحث و بررسی به عمل آمد.

احمد موقری در پایان جلسه یادآور شد: تجمیع خودروهای توقیف شده در یک پارکینگ مجزا و واحد می‌تواند در جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی مؤثر باشد.

وی همچنین بر استفاده از سگ‌های موادیاب در مبادی ورودی و خروجی کشور در استان و اهمیت شناسایی اموال و حساب‌های بانکی مورد استفاده قاچاقچیان موادمخدر با هدف قطع منابع مالی و توقیف اموال سوداگران مرگ از طریق احراز دقیق هویت و مالکیت اموال آنان تأکید کرد.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه