کد خبر: ۵۹۸۳۱

نایب رئیس مجلس با اشاره به تخلفات گسترده در زمینه دپوی نهاده های کشاورزی خواستار ارائه گزارش از جانب کمیسیون کشاورزی به صحن مجلس براساس آئین نامه داخلی شد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از خانه ملت، «سید کاظم دلخوش اباتری» در نشست علنی امروز (یکشنبه، 30 شهریورماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی عنوان کرد: متاسفانه اخیرا قیمت نهاده های کشاورزی افزایش 5 تا 6 برابری داشته است.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از طرف دیگر این نهاده ها در گمرکات کشور دپو شده که در صورت ماندگاری دچار قارچ خواهد شد و به هیچ عنوان برای دام و طیور مفید نیست و آن ها را دچار بیماری خواهد کرد.

«امیرحسین قاضی زاده هاشمی» نایب رئیس مجلس در پاسخ به این تذکر، درباره غذای دام، عنوان کرد: گروهی از کمیسیون کشاورزی مامور به بازدید از دپوی مواد و نهاده های دامی شدند که متاسفانه گزارش های ناجوری از دپوی این محصولات حتی در صدا و سیما نیز پخش شده است.

وی خطاب به معاون پارلمانی رئیس جمهور درخواست رسیدگی فوری به این موضوع را داشت و گفت: برای بسیاری از نهاده ها از یک طرف شاهد گرانی سویا هستیم و از طرف دیگر شاهدیم که برخی کشاورزان و مرغداران سهمیه خود را دریافت کرده و در بازار آزاد با مابه التفاوت زیادی به فروش می رسد. این تفاوت قیمت باعث شده برای کشاورز به صرفه نباشد که کار کاشت و پرورش را انجام دهد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: از کمیسیون کشاورزی انتظار می رود براساس ماده 45 و 234 آئین نامه داخلی مجلس با توجه به تخلفات گسترده در این حوزه گزارشی به صحن علنی مجلس ارائه کنند.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه