کد خبر: ۵۹۴۱۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
 

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان خمینی شهر اظهار نمود: در راستای صیانت از سرمایه دامی کشور، کارگاه غیر مجاز تولید پری بیوتتیک با عنوان تقلبی در این شهرستان پلمب و متخلف به مراجع قضایی معرفی گردید .

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان خمینی شهر، «دکتر سعید جان بخش» رئیس شبکه در این خصوص گفت: با توجه به گزارش های مردمی مبنی بر وجود یک کارگاه تولید پری بیوتیک غیرمجاز در این شهرستان، کارشناسان این شبکه پس از اخذ حکم قضایی از دادستان عمومی و انقلاب شهرستان با همراهی مامورین نیروی انتظامی به کارگاه مذکور ورود نمودند.

وی افزود: پس از بازدید کارشناسی از کارگاه مذکور، مشاهده گردید در این محل در شرایط کاملا غیربهداشتی و بدون داشتن هیچ گونه مجوز قانونی، پری بیوتیک به صورت غیرمجاز با نام تقلبی ، تولید و بسته بندی می گردد، که از ادامه فعالیت این کارگاه جلوگیری و تمامی وسایل و اقلام موجود تا تعیین تکلیف نهایی پلمب و متخلف به مراجع قضایی معرفی گردید.

دکتر جان بخش تصریح کرد: تولید پری بیوتیک در حوزه دام نیازمند اخذ مجوز از سازمان دامپزشکی کشور و همچنین دریافت پروانه بهره برداری است.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان خمینی شهر در پایان خاطر نشان کرد:در راستایی صیانت از سرمایه های دامی، با واحدهایی که بصورت غیرمجاز دراین خصوص فعالیت می کنند، برخورد قانونی صورت می گیرد.

شایان ذکر است پری بیوتیک ها موادی از نوع کربوهیدرات (بیشتر فیبر) هستند که انسان نمی تواند آن ها را هضم کند لذا این مواد با باکتری ها و مخمرهای مفید کشت و بعد از هضم این گونه مواد توسط میکروارگانیسم های مذکور به عنوان مکمل غذایی در خوراک دام و طیور استفاده می شود.

 

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
دامپزشک
|
-
|
۱۷:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۷
0
1
با اون قسمتی که فرمودین غیر مجاز و فاقد مجوز موافقم ولی با اون قسمت که فرمودین کاملا غیر بهداشتی مخالفم چون این عکسی که گذاشتین از خیلی از کارخانه ها و کارگاههای دارای مجوز مناسب تر و بهداشتی تر هست
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه