کد خبر: ۵۸۸۸۱

وبینار «جهان واحد، رفاه واحد» با هماهنگی فوکال پوینت رفاه حیوانات در OIE و عضو کمیته مشورتی رفاه حیوانات در منطقه آسیا، اقیانوسیه و خاور دور برگزار شد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، رعایت مقررات مربوط به رفاه حیوانات به عنوان بخش مهمی از ضوابط سازمان جهانی بهداشت حیوانات (OIE) از تعهدات كشورهای عضو و مراجع ذیصلاح دامپزشکی است. بدیهی است گام نخست در این مسیر، آموزش كلیه اشخاص ذی‌مدخل در این حوزه خواهد بود.

در این راستا سازمان دامپزشکی به عنوان مرجع ذیصلاح سلامت و رفاه حیوانات در کشور و بر اساس استراتژی جهانی رفاه حیوانات، OIE اقدام به برگزاری وبینار «جهان واحد رفاه واحد» با حضور کلیه افراد ذی‌مدخل بخش خصوصی در حوزه پرورش دام و طیور و کشتارگاه و ادارات کل  دامپزشکی استان ها کرد.

این وبینار روز چهارشنبه 8 مرداد با هماهنگی فوکال پوینت رفاه حیوانات در OIE و عضو کمیته مشورتی رفاه حیوانات در منطقه آسیا، اقیانوسیه و خاور دور برگزار شد.

در این وبینار که با حضور «دکتر علی‌صفر ماکنعلی» ریاست سازمان دامپزشکی، «دکتر بهمن نقیبی» معاونت بهداشتی و پیشگیری و «دکتر رحمان میرزایی» مدیرکل دفتر سازمانهای تخصصی، روابط عمومی و امور بین الملل و نمایندگانی از ادارات کل دامپزشکی استان‌های آذربایجان شرقی، تهران، سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، خوزستان و هرمزگان برگزار شد، رئیس سازمان ضمن بیان تاریخچه تدوین استانداردهای رفاه حیوانات در سازمان جهانی بهداشت حیوانات، بر اهمیت موضوع رفاه حیوانات در سلامت حیوانات و تجارت بین المللی تاکید کرد.

در این جلسه «دکتر عطیه دباغیان» رابط ملی رفاه حیوانات در سازمان جهانی بهداشت حیوانات و عضو کمیته مشورتی رفاه حیوانات در منطقه آسیا، اقیانوسیه و خاور دور درباره «رهیافت رفاه واحد و رابطه رفاه حیوانات، آسایش انسان و محافظت محیط زیست»، «دکتر بودا وثوق احمدی» اپیدمیولوژیست اقتصادی در فائو ایتالیا در خصوص «اثرات اقتصادی بهبود رفاه حیوانات و اهمیت این موضوع در دنیای امروز»، «ناصری» کلینیسین دام بزرگ در خصوص «وضعیت رفاه در فارم های گاو شیری در ایران» و «دکتر نبی‌پور» رییس هیات مدیره تعاونی مرغداران مرغ تخم‌گذار استان تهران در خصوص «وضعیت رفاه در فارم‌های طیور تخمگذار در ایران» مطالب خود را ارائه کردند.

منبع: امور بین‌الملل سازمان دامپزشکی

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه