کد خبر: ۵۸۴۴۵
تعداد نظرات: ۳ نظر

مدیرکل دامپزشکی اصفهان گفت: اگر اعتبارات لازم برای دامپزشکی اصفهان تأمین نشود، نمی‌توان واکسن «بروسلوز» را در زمان طلایی به دامها تزریق کرد و سال بعد با گسترش تب مالت روبرو می شویم.

به گزارش حکیم مهر به نقل از مهر، «دکتر شهرام موحدی» با اشاره به اهمیت پیشگیری از بیماری‌های بین انسان با دام و طیور اظهار داشت: اگر امروزه بیماری‌های بین انسان و دام نظیر هاری، سیاه زخم و تب مالت کنترل شده به علت اقدامات پیشگیرانه و به موقع اداره کل دامپزشکی استان اصفهان است.

وی افزود: امروزه با شیوع کرونا، تابوی بیماری‌های مشترک دام و انسان شکسته شده است و می‌توان خطرناک بودن این ویروس‌ها را اطلاع رسانی کرد.

ضرورت اقدامات پیشگیرانه در راستای کنترل بیماری‌های مشترک بین انسان و دام

مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان با اشاره به ضرورت اقدامات پیشگیرانه و به موقع در جهت کنترل بیماری‌های مشترک بین انسان و دام گفت: در سال گذشته به بیش از ۱۵ هزار قلاده سگ واکسن هاری زده شد که در راستای ادامه این روند نیازمند خودروهای عملیاتی در مناطق عشایری هستیم که عدم دسترسی به این تجهیزات یکی از کمبودهای مهم اداره کل دامپزشکی استان اصفهان به شمار می‌رود.

وی افزود: اگر اعتبارات لازم برای اداره کل دامپزشکی استان اصفهان تأمین نشود نمی‌توان واکسن «بروسلوز» را در زمان طلایی به دام‌ها تزریق کرد و سال بعد با گسترش تب مالت در سطح جامعه مواجه خواهیم شد.

موحدی از رسانه‌ها گله کرد و گفت: رسانه‌ها باید اهمیت اقدامات پیشگیرانه در راستای کنترل بیماری‌های مشترک بین دام و انسان را به جامعه اطلاع رسانی کنند تا با رفع کمبود اعتبارات بتوان سلامت دام و انسان را تا حد زیادی تضمین کرد.

 

انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۹:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۸
0
1
واکسنو بهادار کنید خیال همه راحت بشه
باقرزاده
|
United States
|
۰۰:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۹
1
1
جناب اقای مدیریت دامپزشکی استان
در شهر به ما پیشنهاد شد که تب مالت خون داممان مثبت است و کشتار شد چرا؟
ناشناس
|
Japan
|
۰۰:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۹
0
1
دامداران تاثیر واکسن بروسلوز را به خاطر اینکه مستقیما در دام مشاهده نمی کنند و اهمیت آن بیشتر به خاطر پیشگیری و کنترل آن در جوامع انسانی است برای همین حتی در موارد رایگان هم همکاری مناسبی ندارند چه برسه بهادار هم کنند...!
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه