کد خبر: ۵۷۹۷۱

وزیر جهاد کشاورزی بر اهمیت استاندارد محصولات وارداتی و تاثیر آن بر امنیت غذایی کشور و سلامت مردم تأکید کرد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایانا، «کاظم خاوازی» وزیر جهاد کشاورزی در نشست مشترک با رئیس سازمان ملی استاندارد با تأکید بر اهمیت موضوع استاندارد در امنیت غذایی کشور اظهار کرد: بحث استاندارد برای واردات کشاورزی به لحاظ سلامت مردم، واردات نهاده‌های دامی و کشاورزی و همچنین صادرات کالاهای استاندارد و نظارت بر محصولات مختلف از دغدغه‌های وزارت جهاد کشاورزی است.

وی با اشاره به سوابق همکاری وزارت جهاد کشاورزی و سازمان ملی استاندارد خاطرنشان کرد: وزارت جهاد کشاورزی از گذشته ارتباط مستمر و مفیدی با سازمان ملی استاندارد داشته و ضوابط و معیارهای استاندارد برای تضمین سلامت محصولات کشاورزی، از دغدغه‌های وزارت جهاد کشاورزی بوده تا مردم مطمئن شوند که سلامت آنها از اولویت‌های ما در دولت است.

در این نشست، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران نیز گفت: ما در سازمان ملی استاندارد تلاش می‌کنیم تا در جهت حفظ و حراست از امنیت غذایی کشور در کنار وزارت جهاد کشاورزی گام برداریم.

«نیره‌سادات پیروزبخت» با اظهار امیدواری از همکاری‌های همه جانبه وزارت جهاد کشاورزی با این سازمان اظهار کرد: در دولت تدبیر و امید توجه ویژه‌ای به بحث استاندارد شده و ما در این سازمان تلاش می‌کنیم تا در همه حال به وزارت جهاد کشاورزی کمک کنیم.

وی افزود: همه ما در زنجیره امنیت غذایی نقش داریم و باید خدمتگزار مردم باشیم.

پیروزبخت تأکید کرد: ما باید به مردم اطمینان خاطر را بدهیم که همه متحد با هم کار می‌کنیم و برآیند کارها مثبت، هماهنگ و موثر است.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران در رابطه با تصویب قانون استاندارد تصریح کرد: از دی ماه سال ۹۶، قانون سازمان ملی استاندارد از سوی رئیس جمهور ابلاغ شد که ماموریت جدیدی برای سازمان استاندارد محسوب می‌شود.

وی با اشاره به این نکته که تقویت و توسعه نظام استاندارد دغدغه ما است، عنوان کرد: قوانین استاندارد ملی ایران، معیار و ضابطه فعالیت‌های ما خواهد بود.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه