کد خبر: ۵۷۴۹۲
تعداد نظرات: ۱ نظر

رئیس کلانتری ۱۴۵ ونک از دستگیری کلاهبرداری مجازی به بهانه حمایت از حیوانات خانگی خبر داد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از مهر، «سرهنگ سیدرضا عمادالدین» با اعلام این خبر اظهار کرد: چندی قبل مردی با مراجعه به کلانتری عنوان کرد با یک صفحه اینستاگرامی حمایت از حیوانات آشنا شدم و در این صفحه عکس حیوانات مختلف گذاشته و نوشته شده بود این حیوانات توسط صاحبانشان طرد شده‌اند و مدیر صفحه این صفحه با گرفتن حیوانات از صاحبانشان به دلیل عدم توانایی تبلیغاتی را در صفحه اش کرده بود مبنی بر اینکه حیوانات را بدون دریافت پول واگذار می‌کند.

وی افزود: در ادامه مشخص شد صاحب این صفحه اینستاگرامی زمانیکه مرد جوان برای گرفتن یکی از حیوانات خانگی با وی تماس می‌گیرد از افراد می‌خواهد مبلغی را افراد به عنوان هزینه غذا حیوانات، غذا و لوازم جانبی و حمایت از این انجمن پرداخت کنند.

این مقام پلیسی عنوان کرد: شاکی پرونده اظهار داشت که پس از تماس و واریز پول به عنوان کمک به انجمن حمایت از حیوانات مرد جوان دیگر تماس شاکی پرونده را نداده است.

رئیس کلانتری ۱۴۵ ونک گفت: مأموران با توجه به شیوه و شگرد این کلاهبرداری تحقیقات خود را آغاز کرده و پی بردند ۳۰ نفر از شهروندان نیز به این شیوه هدف کلاهبرداری قرار گرفته‌اند که تجسس‌های فنی و اطلاعاتی آغاز شده و در یک قرار صوری با متهم این جوان ۳۸ ساله دستگیر شد.

سرهنگ عمادالدین افزود: متهم در همان اعترافات ابتدایی به کلاهبرداری به این شیوه و شگرد عنوان داشت و در ادامه مأموران با بررسی تلفن همراه متهم مورد بررسی قرار گرفت و با توجه به اینکه این فرد پس از کلاهبرداری افراد اقدام به مسدود کردن شماره تماس طعمه‌هایش می‌کرد تعداد ۶۰۰ شماره تلفن مسدود شده از تلفن همراه وی به دست آمد که در تماس با این افراد مشخص شد از همه آنها کلاهبرداری شده است.

وی بیان داشت: مأموران کلانتری در تحقیقات تکمیلی پی بردند متهم از هر فرد بین ۱۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان کلاهبرداری کرده و در شهرهای دیگر نیز به همین شیوه کلاهبرداری کرده است.

سرهنگ عمادالدین در پایان گفت: متهم پس از اعتراف برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد و چنانچه افرادی به این شیوه هدف کلاهبرداری قرار گرفته‌اند به کلانتری ۱۴۵ ونک مراجعه کنند.

 
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
1
1
شاید بیش از نود درصد افرادی که ادعای حمایت از حیوانات میکنند کلاهبردار هستند و از حیوانات سو استفاده میکنند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه