کد خبر: ۵۷۳۶۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
معاون وزیر کشور خبر داد:
«مهدی جمالی‌نژاد» افزود: در این بخشنامه بر اجرای دقیق دستورالعمل ساماندهی سگ‌های بدون صاحب با رعایت حقوق حیوانات و پرهیز از برخوردهای غیراصولی و تطبیق اقدامات و برنامه‌های در دست انجام با دستورالعمل مذکور تاکید شده است ...
 
 

حکیم مهر: معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با صدور بخشنامه ای به استانداری ها بر رعایت حقوق حیوانات و پرهیز از برخوردهای غیراصولی در این زمینه از سوی شهرداری ها تاکید نمود.

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایلنا، «مهدی جمالی نژاد» در این زمینه گفت: این بخشنامه با توجه به دریافت گزارش‌های واصله از برخی شهرها و پایش صورت پذیرفته مبنی بر عدم رعایت برخی از ضوابط مقرر در دستورالعمل ساماندهی سگ‌های بدون صاحب و در راستای تحقق بند 15 ماده 55 قانون شهرداری مبنی بر وظیفه‌مندی شهرداری‌ها در جلوگیری از شیوع  امراض ساریه انسانی و حیوانی و ساماندهی حیواناتی که در شهرها بلاصاحب هستند و به منظور ارتقاء سلامت، بهداشت و امنیت شهروندان و رعایت اصول و قواعد اخلاقی برخورد با حیوانات بلاصاحب صادر و ابلاغ شده است.

وی در ادامه افزود: در این بخشنامه بر اجرای دقیق دستورالعمل ساماندهی سگ‌های بدون صاحب با رعایت حقوق حیوانات و پرهیز از برخوردهای غیراصولی و تطبیق اقدامات و برنامه‌های در دست انجام با دستورالعمل مذکور تاکید شده است.

جمالی نژاد همچنین تشکیل و برگزاری مستمر کارگروه ساماندهی حیوانات ناقل بیماری به انسان در سطح استان و شهرستان با تاکید بر حضور فعال اعضاء کارگروه و تسریع در راه‌اندازی مرکزی جهت ساماندهی حیوانات ناقل بیماری به انسان در استان‌های فاقد این مراکز را دیگر موضوعات این بخشنامه عنوان نمود.

رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور همچنین بر بهره‌گیری از ظرفیت نهادهای غیردولتی و تشکل‌ها و سازمان‌های مردم نهاد در اجرای بهینه طرح از جمله در زمینه درمان، غذارسانی، عقیم‌سازی و سایر امور مربوطه و دریافت پیشنهادهای تشکل ها و سازمان های مردم نهاد در سطح شهرها در جهت تکمیل و بهبود روش های اجرایی فعلی و دستورالعمل ابلاغی و اطلاع رسانی به شهروندان پیرامون نحوه اجرای صحیح مفاد دستورالعمل و اقدامات در دست انجام در این زمینه تاکید نمود.

براساس گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، وی اضافه کرد: از معاونت های عمرانی استانداری ها خواسته شده این موارد را به تمامی شهرداری‌های تابعه ابلاغ و نظارت دقیق بر اجرای آن به عمل آورند و در صورت تخطی از ضوابط دستورالعمل،‌ با خاطیان برخورد قانونی ‌شود.

 

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۸
0
0
درووووود بر شرفشون
بالاخره یه انسان تو اون مجموعه پیدا شد
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه