کد خبر: ۵۷۳۲۷
تعداد نظرات: ۸ نظر
نامه رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس به رئیس سازمان دامپزشکی:
«احمد علی کیخا» افزود: شایسته نیست این موضوع که می‌تواند از طریق تحلیل‌های کارشناسی و علمی و در جلسات تخصصی رفع گردد اینقدر موجب نگرانی بخشی از جامعه و درگیر کردن مسئولین گردد ...
 
 

حکیم مهر: رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با ارسال نامه به رئیس سازمان دامپزشکی کشور، خواستار جلوگیری از تصمیمات یکجانبه شهرداری تهران در پلمب مراکز درمانی با ورود وزیر جهاد کشاورزی به موضوع شد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از تسنیم، «احمد علی کیخا» رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با ارسال نامه ای فوری به علیرضا رفیعی پور رئیس سازمان دامپزشکی کشور، نوشت:

برادر گرامی جناب آقای دکتر رفیعی پور

رئیس محترم سازمان دامپزشکی کشور

ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات حضرتعالی و پیرو نامه شماره 08_99 مورخ 1399/2/10 جامعه دامپزشکان ایران به عنوان شهردار محترم تهران در خصوص جلوگیری از اقدام به پلمپ مراکز درمانی دامپزشکی در برخی نواحی شهر تهران همانطور که مستحضرید قبلاً در این خصوص چندین جلسه در این کمیسیون منعقد و تصمیماتی جهت ساماندهی این مورد نیز اتخاذ گردید ولی که ظاهراً به نظر می‌رسد شهرداری محترم به دور از توجه ویژه به مسائل علمی و تخصصی و منافع عمومی اقدام به اتخاذ تصمیمات یکجانبه می نماید.

لذا شایسته است آن سازمان محترم در راستای ماموریت ها و تکالیف قانونی خویش در تعامل با شهرداری محترم اقدام به این مسئله نماید و یا با تهیه و ارسال گزارش توسط وزیر محترم جهاد کشاورزی از طریق وزارت کشور یا هیئت محترم دولت به این مسئله خاتمه داده شود.

شایسته نیست این موضوع که می‌تواند از طریق تحلیل‌های کارشناسی و علمی و همچنین در جلسات تخصصی رفع گردد اینقدر موجب نگرانی بخشی از فعالین اقتصادی جامعه و درگیر کردن مسئولین قوای مختلف گردد.

پیشاپیش از اقدام عاجل جنابعالی کمال تشکر و امتنان را دارم.

احمد علی کیخا رئیس کمیسیون

 
 

بنابراین گزارش پیش از این افراد متعددی در باره پلمب مراکز درمانی دامپزشکی صحت کرده بودند که بخش از آن در ذیل مطلب آمده است.

دکتر رفیعی پور، رئیس سازمان دامپزشکی: در زمان بروز بیماری‌های مشترک میان انسان و دام در محیط های شهری، اقدامات مهمی توسط بیمارستانها، آزمایشگاه ها، مراکز درمانی و واکسیناسیون بخش خصوصی دامپزشکی انجام می شود نباید فعالیت آنها نادیده گرفته شود در غیر این صورت خطراتی برای شهروندان به همراه خواهد داشت.

دکتر صفری، رئیس سازمان نظام دامپزشکی ایران: متاسفانه شهرداری علیرغم مذاکرات پیشین و قول مساعد ریاست شورای شهر تهران و صورتجلسه کمیسیون کشاورزی مجلس، اقدام به پلمب مراکز درمانی دامپزشکی تهران نموده است؛ مراکز درمانی دامپزشکی به عنوان یکی از حلقه‌های بهداشت عمومی جامعه با رعایت پروتکل های بهداشتی در جهت پیشگیری و کنترل شیوع کوئید 19 در کنار کادو بهداشتی درمانی کشور همکاری می‌نمایند و نادیده گرفتن آنها قطعاً ضربه‌ای به پیکر بهداشت و سلامت جامعه می زند.

دکتر اصغری، نماینده دامپزشکان: فعالیت دامپزشکان زیر نظر وزرات جهاد کشاورزی است و از نظر شهرداری چون زیر نظر وزارت بهداشت نیستیم، حرفه دامپزشکی طبابت خوانده نمی شود؛ این نگاه شهرداری به بهداشت شهر خطرناک است، ما خواهان ورود وزارت کشاورزی و سازمان دامپزشکی به موضوع هستیم تا سلامت مردم به خطر نیافتد.

علیخانی، رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر: تعطیلی مراکز درمانی دامپزشکی صرف نظر از ضربه اقتصادی که به اینکونه مراکز و شاغلین آن می‌زند نه تنها مصداق اعتنا به سلامت شهروندان نیست بلکه پاک کردن صورت مساله و افزودن حیوانات به دایره آسیب‌دیدگان بحران کروناست؛ شهرداری نباید از خلاء قانونی برای تسویه حساب با برخی مشاغل استفاده کند.

حسینی میلانی، رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران: با توجه به شرایط فعلی و بحران شیوع کرونا، اقدامات مهمی توسط کلینیک‌های دامپزشکی انجام می‌شود و نباید فعالیت آنها نادیده گرفته شود.در صورتی که این مراکز فعال نباشند و خدمات ارائه ندهند بیم آن می رود که شهر دچار مشکل شیوع بیماری های مشترک شهری شود.

 

انتشار یافته: ۸
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۵
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۳
3
1
جناب نماینده این موضوع رو که همه میدانند ،از دست شما چه کاری بر میاد ؟ به جز شعار
پاسخ ها
غفورنژاد
| France |
۰۱:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
من يكي از كسايي هستم كه نامه ي اعتراضي كلينيسين ها به دكتر كيخا امضا كردم، با همكاران در دفتر رئيس نظام جمع شديم. اميدوارم تلاش هاي دكتر صفري جواب بده. از همينجا ميگم دكتر اصغري خدا قوت، تنها نماينده واقعي كه صداي ما دام كوچكي ها را تا مجلس برده شما بودين. اميدوارم اين مشكل حل بشه و در حقيقت دام كوچك به رسميت شناخته بشه.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
شعار نمی دهند
وظیفه سازمان است نه نماینده

ایشان تذکر می دهند
ناشناس
|
United States
|
۰۰:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
1
3
با سلام خدمت جناب کیخا

تقریبا همه دامپزشکان بطور قطع و یقین در جریان زحمات شبانه روزی شما در حوزه دامپزشکی در این چند مدت اخیر هستند

تغییر مزبور امید است منجر به پیشرفت در این حرفه گردد مگر اینکه بخواهد روند حذف نظارتهای بهداشتی در داخل و خارج را طی کند چه در اینصورت عملی به مراتب ناپسندتر از این اقدام شهرداری در حق بهداشت عمومی خواهد بود و قدر مسلم تاوانهای خاص خود را خواهد داشت

ایام عزت پیش رو مستدام و امید است در راه عزت کشور و ملت هزینه گردد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
0
1
«شایسته نیست بدین صورت برخورد شود» اما ما هم هیچ کاری نمی کنیم. پس بگذاریم شهرداری به هر راهی دوست دارد با ما برخورد کند اما ما فقط لفظ بیایم... مجلس باید در راس امور باشه و اینقدر قدرت داشته باشه که سریعاً از شهرداری نطق بکشه تا شهرداری تسویه حساب شخصی با دامپزشکان رو با دست آویز کردن خلأ قانونی نتونه انجام بده.
ناشناس
|
United States
|
۱۲:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
0
1
بله در زمان تصویب ابن قانون در مبدان محسنی وچهارا فرح سابق طهروردی فعلی کلینک دامپزشکی در طبقه دوم اپارتمان دایر گردید اگر با قانون مغایرت داشت همان زمان از این کلینک ها جلوگیری میشد مس نتیجه میگیریم هم اکنون قانون را بدلایلی بعد تفسیر میکند از نظر ما مسلمانان اخلال در کار قانونی افراد بخصوص یک عده متخصص جوان گناهه گبیره است نظرشما چگونه است ،؟
سیستانا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
0
1
با سلام و آرزوی توفیقات الهی برای آقای دکتر کیخا و تلاشگران عرصه دامپزشکی...خدا قوت.
ناشناس
|
United States
|
۱۰:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
0
0
رونوشت زده به جامعه دامپزشكان ايران مگه هنوز وجود داره اين جامعه آخرين آپديت خبري سايتش مال زمانيه كه دكتر محبي رئيس بود
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه