کد خبر: ۵۵۸۹۳
 
 

رییس دامپزشکی دلفان گفت: تاکنون دفن بهداشتی لاشه ۳۰ راس دام سبک و سنگین تلف شده بر اثر سیل اخیر انجام شده است.

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایرنا، «علی کریم‌پور» افزود: نیروهای شبکه دامپزشکی دلفان از همان ساعات اولیه پس از وقوع سیل اقدامات بهداشتی لازم را انجام داده اند.

وی بیان کرد: در جهت جلوگیری از شیوع بیماریهای دامی و بیماری های مشترک بین انسان و دام که توسط پرسنل و کارشناسان اداره دامپزشکی کار ضد عفونی کردن جایگاه دام های تلف شده صورت گرفت و دستورات بهداشتی لازم از طریق آموزش های لازم به بهره برداران عزیز داده شد.

کریم پور اظهار داشت: ۵ قلم داروی دامی نیز میان ۱۰۰ دامدار منطقه بصورت رایگان توزیع شد.

وی اضافه کرد: کارشناسان این شبکه همچنان در حال فعالیت هستند تا نسبت به دفن بهداشتی لاسه های دام و ضد عفونی مردن اصطبل های سنتی دام در مناطق روستایی اقدام نمایند.

بارش های سیل آسا از دوشنبه پنجم اسفند ماه تا ظهر چهارشنبه در استان جریان داشت و بر اثر آن خسارتی به بخش های زیر ساختی استان وارد شد.

میانگین این بارندگی های در لرستان به ۱۰۴ میلیمتر رسید که در این مدت نورآباد با میانگین بارندگی ۱۴۴.۹ میلیمتر بیشترین بارش را داشته است.

این بارندگی ها در خرم آباد ۸۹ میلیمتر، بروجرد ۱۱۷.۳، الیگودرز ۸۳.۱، کوهدشت ۹۴.۹، دورود ۱۲۸.۸، الشتر ۱۲۲، ازنا ۸۹.۸، رومشکان ۹۹.۳ و سراب دوره ۱۰۵.۱ میلیمتربه ثبت رسیده است.
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه