کد خبر: ۵۵۷۹۸

فعالان محیط زیست از تلفات گورخر در گوراب مهریز خبر داده‌اند. مسئولان می‌گویند گورخرهای این سایت مشکلی ندارند اما سه گوزن زرد ایرانی به دلیل مشکوکی در منطقه دیگری از استان یزد تلف شده‌اند.

به گزارش حکیم مهر به نقل از مهر، «اعظم حبیبی‌پور» معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد ضمن تکذیب خبر تلف شدن گورخرها تصریح کرد: ما هیچ تلفاتی در سایت گورخر گوراب مهریز نداشتیم اما در سایت گوزن‌ها تلفات داشتیم.

حبیبی‌پور توضیح داد: یک سایت گوزن زرد ایرانی در جنگل باغ شادی شهرستان خاتم داریم که از مناطق تحت مدیریت سازمان محیط زیست است. این مجموعه سه مورد تلفات در هفته گذشته داشته است که به دلیل اینکه نوع تلفات تا حدی مشکوک بوده مورد بررسی قرار گرفته است.

وی تأکید کرد: در اداره کل محیط زیست استان یزد، خودمان دامپزشک داریم اما برای اینکه نتیجه قطعی‌تر و دقیق‌تر بشود نمونه‌برداری‌هایی از لاشه‌هایی که این اتفاق برایشان افتاده هم انجام دادیم و به دامپزشکی دادیم که بررسی کند و علت مرگ را مشخص کند.

حبیبی‌پور افزود: تیم دامپزشکی که شامل دامپزشک خودمان و همچنین دامپزشک استان یزد و شهرستان خاتم است روی این موضوع بیشتر کار می‌کنند تا نتیجه مشخص شود که علت تلفات چه بوده است و این نتیجه به صورت رسمی اعلام شود.

معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد تصریح کرد: این اتفاق در یک هفته اخیر رخ داده و سه گوزن طی آن در روزهای مختلف تلف شده‌اند اما هیچ موردی از تلفات گورخر در گوراب مهریز نداشته‌ایم.

خبر تلفات گورخر در حالی تکذیب شده که علاوه بر فعالان محیط زیست، برخی کارشناسان هم این موضوع را تأیید کرده‌اند.

یک دامپزشک معتمد سازمان محیط زیست که نخواست نامش فاش شود به خبرنگار مهر گفت: طی هفته‌های گذشته در سایت گوراب مهریز یک گورخر تلف شده که علت خاصی هم نداشته و دلیل تلف شدن حیوان، دعوا و نزاع بین نرها بوده و مشکل یا بیماری خاصی نداشته است، اما علت مرگ و میر گوزن‌ها نیاز به بررسی بیشتر دارد.

«دکتر شهاب‌الدین منتظمی» مدیرکل دفتر حیات وحش سازمان محیط زیست نیز با اعلام اینکه تا روز جمعه از وضعیت گورخرهای سایت گوراب باخبر بوده و مشکل خاصی نداشته‌اند به خبرنگار مهر وعده پیگیری موضوع و اعلام نتیجه طی روزهای آینده را داد.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه