کد خبر: ۵۵۴۹۶

یک فروشنده غذاهای دریایی به دلیل قاچاق بیش از ۵۳ میلیون پوند مارماهی زنده و کمیاب به خارج از انگلیس، مجرم شناخته شد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایسنا، «گیلبرت خوو»، ۶۶ ساله بین سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ میلادی بچه مارماهی‌های نادر و در معرض خطر را با پنهان کردن زیر ماهی‌های دیگر از لندن به هنگ کنگ قاچاق کرده است.

او پس از آن که مأموران مرزبانی انگلیس ۲۰۰ کیلوگرم مارماهی اروپایی را که از نظر خطرپذیری در معرض انقراض هستند در فرودگاه هیتروی لندن کشف و ضبط کردند، دستگیر شد. این کشف اولین توقیف در نوع خود محسوب می‌شود.

گیلبرت خوو در سه مورد عدم اطلاع رسانی در مورد جابه‌جایی حیوانات و سه مورد فرار از ممنوعیت یا محدودیت صادرات کالا در روز گذشته (جمعه) در دادگاهی در لندن مجرم شناخته شد.

دادستانی اعلام کرده که وی بیش از پنج میلیون بچه مارماهی‌ را طی یک دوره دو ساله با ارزش خرده فروشی بیش از ۵۳ میلیون پوند به شرق آسیا قاچاق کرده است. سود حاصل از قاچاق مارماهی غیرقانونی به هنگ کنگ و خاور دور قابل توجه است و دادستانی لندن در حفاظت از حیات وحش آسیب‌پذیر در برابر جنایتکارانی که مایل به بهره‌مندی مالی هستند، مصمم است.

خوو از «چسینگتون» شهرستان «ساری» مارماهی‌های زنده را که از کشورهای داخل اتحادیه اروپا وارد شده بود، در انبارهایی در شهرستان "گلاسترشر" نگهداری کرده و سپس بسته‌بندی و به آسیا قاچاق می‌کرد. گزارش‌ها حاکیست گیلبرت خوو در ششم مارس محکوم خواهد شد.

بنابر گزارش روزنامه گاردین، مارماهی‌ها در بازار سیاه شرق آسیا که در آنجا غذایی لذیذ و پرتقاضا به شمار می‌رود، بیش از ۱۰ برابر قیمت خریداری شده در انگلیس به فروش می‌رسند. مارماهی‌های اروپایی به دلیل آنکه در گروه گونه‌های به شدت در معرض انقراض هستند به طور جدی برای صادرات کنترل می‌شوند

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه