کد خبر: ۵۵۰۷۷
تعداد نظرات: ۴ نظر
 
 

رییس فراکسیون غذا و دارو مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: شیر ایران سالم و قابل مصرف است و بحث هایی در خصوص آلوده بودن شیرها به آفلاتوکسین غیر اخلاقی و جنگ روانی است. برخی می خواهند با روان جامعه ما بازی کنند.

به گزارش حکیم مهر به نقل از پارسینه، «دکتر همایون هاشمی» نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون بهداشت و درمان در خصوص طرح موضوع شیرهای آلوده در کشور، گفت: مسئولین نهادهای امنیتی، قضایی و نهادهای تخصصی به طرح موضوعات در خصوص آلودگی مواد غذایی و داروها ورود کنند. هر دم از این باغ بری می رسد! برخی در کشور یک زمان بحث کیک ها را مطرح می کنند، یک روز بحث استفاده از شوینده ها را عنوان می کنند، روز دیگر بحث داروها را اعلام می کنند و امروز بحث شیر را مطرح کردند.

او ادامه داد: مطالعات زیادی انجام دادم، آفلاتوکسین در همه کشورها و در همه مواد غذایی به صورت کم و زیاد وجود دارد اما وجود این سم در اندازه بسیار اندکش مشکلی ایجاد نمی کند و آزمایشگاه ها از این میزان میگذرند. اما اگر بالاتر از حد مجاز بود بررسی هایی انجام می شود.

این نماینده مجلس، تاکید کرد: کارخانه های متعددی در کشور داریم و هر کدام استانداردهای دقیقی دارند. از مراکز مختلف از گیلان، شیر تهیه می شود و در بسیاری از موارد آسپیرژیلوس که توکسین ها را تولید می کند، معنا ندارد. در جاهایی که از نان های کپک زده برای خوراک دام استفاده می شود، نگرانی از آلودگی شیر دام به آفلاتوکسین وجود دارد.

برخی به دنبال هدفمند به دنبال ایجاد اضطراب در میان ایرانیان هستند

هاشمی با بیان اینکه وجود آفلاتوکسین در شیر یک شایعه است، گفت: به نظر می رسد یک جاهایی به صورت هدفمند به دنبال این هستند که ذهن ایرانیان را مشغول کنند و ذهن ایرانیان را به سمت اضطراب و ایجاد آسیب های ناشی از اضطراب های متعدد و مکرر ببرند. به همین جهت باید مقامات قضایی و تخصصی این دستگاه ها ورود کنند.

او خاطر نشان کرد: بر اساس بررسی ها و اطلاعاتی که به عنوان رییس فراکسیون غذا و دارو از نهادهای تخصصی دریافت کرده ام، شیر های موجود در کشور هیچ مشکلی ندارد که حاد باشد و بر این اساس بخواهیم مردم را از استفاده از شیر منع کنیم. بنده امروز شیر مصرف کردم و به همه نمایندگانی که از من سوال کردند توصیه کردم که شیر مصرف کنید.

رییس فراکسیون غذا و دارو مجلس در پایان تاکید کرد: شیر ایران سالم و قابل مصرف است و بحث هایی در خصوص آلوده بودن شیرها به آفلاتوکسین غیر اخلاقی و جنگ روانی است. برخی می خواهند با روان جامعه ما بازی کنند.

 

انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
0
0
عجیبه که چرا .................. که در مورد همه چیز صحبت میکند، در مورد آفلاتوکسین صحبت نکرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
0
0
ایول رییس دلاور، شجاع،نترس...
ناشناس
|
France
|
۱۷:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۴
0
0
چون تو گفتی، پس به چشم!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
0
0
خواهشا یه فکری برای استقلال مالی مسئولین فنی بهداشتی کشتارگاهها ی صنعتی داشته باشید آن وقت با خیال راحت می تونید گوشت هم مصرف کنید
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه