کد خبر: ۵۴۴۹۱
تعداد نظرات: ۲ نظر

مدیر کل دامپزشکی استان خراسان رضوی گفت: کمبود اعتبارات دامپزشکی، پیشگیری از بیماری ها به ویژه آنفلوآنزای پرندگان را با مشکل مواجه می‌کند.

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایسنا، «دکتر احمد شریعتی»، در جلسه ستاد آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان که در محل استانداری برگزار شد، با بیان این مطلب اظهار کرد: این بیماری در سال های گذشته ضربات سنگینی را به صنعت طیور وارد کرده به نحوی اگر روند بیماری و تلفات در سالهای 95 و 96 ادامه می یافت چه بسا ما به وارد کننده تخم مرغ تبدیل میشدیم و ما همواره در نیمه دوم سال نگران آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان هستیم، لذا درخواست جدی داریم موانع اعتباری این مجموعه رفع شود تا سیاستهای پیشگیرانه و حتی کنترلی را در صورت نیاز در اسرع وقت بتوانیم به اجرا بگذاریم و صنعت طیور استان و منطقه را از خطر مصون نگاه داریم.

بر اساس گزارش روابط عمومی مدیرکل دامپزشکی خراسان رضوی، وی عنوان کرد: ویروس آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان با تغییرات و جهشهای مختلف میتواند باعث ایجاد مخاطرات زیادی در حوزههای تولید و حتی انسانی نیز باشد لذا تاکید ما بر انجام واکسیناسیون طیور تخم‌گذار استان علیه این بیماری است.

شریعتی یادآور شد: عدم واکسیناسیون طیور علیه این بیماری، آسیب پذیری صنعت پرورش طیور را چندبرابر کرده و در صورت بروز این بیماری، ضمن آسیب دیدن از تبعات داخلی، در بحث تجارت جهانی نیز ما دچار مشکلات عدیدهای در زمینه صادرات خواهیم شد، لذا لازم است تمامی اقدامات برای پیشگیری از بروز این بیماری انجام شود.

وی گفت: در استان با همکاری خوب تمامی اعضای ستاد طی سال گذشته و امسال شاهد موردی از بیماری نبودهایم اما تاکید ما بر همراهی پرورش دهندگان در اجرای سیاست‌های پیشگیرانه دامپزشکی عیله بیماری از جمله واکسینه کردن طیور پرورشی تحت پوشش است.

وی با ارائه آماری از ابتدای سال جاری، به انجام 10 هزار بازدید و مراقبت فعال علیه آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان اشاره و یادآور شد: در همین مدت بیش از 17 هزار نمونه برداری و بیش از 25 هزار آزمایش در خصوص بیماری یادشده صورت گرفته که استمرار این موارد از جمله تشخیص بیماری در آزمایشگاه نیز در صورت عدم تخصیص اعتبارات لازم با مشکل مواجه خواهد شد.

 

انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۸
1
0
چرا به اشتباه عنوان ميكنيد كه كمبود اعتبارات داريد وقتي در استاني مثل تهران به دنبال جذب نيروي دويست نفري هستيد اين نشان از وضعيت بسيار مناسب اعتباري و بودجه اي دارد
به نظر ميرسد كه مشكل جاي ديگري باشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۸
0
1
بحث کمبود اعتبار نیست بحث لابی گری بعضی اقایون اون بالاهاست مثلا واردات واکسنای ترک در انحصار یک نفره فقط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه