کد خبر: ۵۴۳۶۹

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران با اشاره به آمار سگ‌های ولگرد در مناطق مختلف تهران از مشاهده سگ‌های "هار" در تهران و دستور جمع‌آوری این سگ‌ها از سطح شهر تهران خبر داد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از تسنیم، «حمیدرضا تحصیلی» با اشاره به برگزاری جلسات متعدد شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران با حامیان حیوانات اظهار کرد: طی دو ماه گذشته بیش از هشت جلسه با حامیان برگزار کرده‌ایم که خروجی آن ایجاد تشکل مردم‌نهادی شد که با بهره‌گیری از ساز و کارهایی می‌توان به آنها اعتماد کرد.

وی افزود: طی جلساتی که با این تشکل مردم‌نهاد برگزار شده است، سایتی راه‌اندازی شد که ضمن اطلاع‌رسانی کامل از شرایط و روند نگهداری سگ‌های بدون صاحب توسط شهرداری، امکان آن مهیا می‌شود تا حامیان دارای صلاحیت، سگ‌های بدون صاحب را پس از طی کردن تمام مراحل عقیم‌سازی، واکسیناسیون و تگ‌گذاری، برای نگه‌داری، تحویل بگیرند.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران با اشاره به آدرس سایت و بهره‌برداری حامیان دارای صلاحیت گفت: به‌زودی این سایت از سوی تشکلی که راه‌اندازی کرده است، معرفی خواهد شد.

تحصیلی با اشاره به این که روزانه 30 تا 40 قلاده سگ بی‌صاحب در مرکز آرادکوه ساماندهی می‌شوند، یادآور شد: پس از جمع‌آوری سگ‌ها و طی کردن فرایند عقیم‌سازی، سگ‌ها تحویل حامیان می‌شود.

وی افزود: هفته قبل این کار انجام شد و در نخستین مرحله 80 قلاده سگ عقیم شده برای رهاسازی تحویل آن‌ها داده شد.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران درباره ظرفیت مرکز نگهداری سگ‌های بی‌صاحب گفت: این مرکز ظرفیت نگهداری 500 قلاده سگ را دارد که سگ‌ها پس از ورود به این مراکز، قرنطیه و در ادامه فرایند عقیم‌سازی انجام و سپس تحویل حامیان می‌شود.

وی گفت: با توجه به این که 2 قلاده سگ‌ "هار" در تهران مشاهده شده و با تعدادی گزارش سگ گزیدگی در سطح شهر مواجه شده‌ایم، طبق بند 15 ماده ی 55 قانون شهرداری‌ها و دستوالعمل ابلاغی از وزارت کشور در خصوص جمع‌آوری سگ‌های پرسه‌زن، شرکت ساماندهی به نیابت از شهرداری تهران موظف به جمع‌آوری این سگ‌ها از سطح شهر هستند.

تحصیلی همچنین به حکم دادستانی تهران برای جمع‌آوری سگ‌های بی‌صاحب در سطح شهر تهران اشاره و تصریح کرد: براساس این حکم، کلانتری‌های سطح شهر تهران با شرکت ساماندهی همکاری لازم را انجام می‌دهند و در این بخش نیز همکاری خوبی وجود دارد و در صورتی که برخی از افراد بخواهند مشکل ایجاد کنند با آنها برخورد می‌شود.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران در پاسخ به این پرسش که در کدام مناطق تهران شاهد حضور بیش‌ترین سگ‌های بی‌صاحب هستیم، تصریح کرد: در غرب تهران محله کوهستان، شهرک ازگل، مناطق 1، 22، 5، 21، 4 و 15 بیش‌ترین سگ‌های بی‌صاحب را دارند.

وی با بیان این که این سگ‌ها پس از فرایند عقیم‌سازی برای نگهبانی مورد استفاده قرار می‌گیرند، گفت: نژاد سگ سرابی در ایران یکی از نژادهای ویژه‌ است که در نگهبانی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه